+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Teknoloji Dünyası Forumunda Türk Hackerlar PKK'ya Savaş Açtı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Türk Hackerlar PKK'ya Savaş Açtı
  Türk Hackerlar PKK'ya Savaş Açtı


  Son dönemde artan terör örgütü saldırıları bilgisayar korsanlarını da harekete geçirdi. Sanal ortamda kendilerine "NMTD Tim" adını veren Türk hacker grubu, PKK'ya yakın internet sitelerini çökertiyor.


  Kendilerine Atatürk’ün "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünün ilk harflerinden oluşan ’NMTD Tim’ adını veren Türk hacker grubu, Hatay’da 3 askerin şehit edilmesi anısına, terör örgütü PKK’ya ait ve örgüte yakın oldukları iddia edilen internet sitelerine 30 gün sürecek siber saldırı başlattığını öne sürdü.

  Hatay İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım’ın Amanos Dağları’nda PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olmaları ardından Türk hacker grubu, 3 şehit anısına 30 gün süreyle PKK’nın internet sitlerine aralıksız olarak siber saldırı düzenleyeceğini, kendi sitelerinden duyurdu.

  Hacker’ler, siber saldırılarda PKK terör örgütü ve örgüte yakın oldukları tespit edilen internet sitelerinin hedef seçildiğini belirtti. 2 gün içerisinde yaklaşık 500 internet sitesine saldırı düzenlediği öne sürülürken örgütle bağlantıları olduğunu tespit ettikleri kişilerin mail hesapları, kimlik bilgileri ve bir çok dilekçenin ellerine geçtiğini, bunların güvenlik birimlerine iletildiğini iddia etti
 2. AYFER
  Bayan Üye

  Son dönemlerde Türk hackerların adı artık tüm dünyada duyulmaya başladı. Terör gibi insanlığa tamamen zarar olan örgütlere karşı elden ne geliyorsa yapılmalıdır.
+ Yorum Gönder