+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Teknoloji Dünyası Forumunda Facebook Arkadaş Engelleme İşlemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Facebook Arkadaş Engelleme İşlemi
  Facebook Arkadaş Engelleme İşlemi


  facebook arkadaş engelleme işlemini yapmak için kendi hesabınızdan arama ya basım engelleyeceğiniz kişinin ismini yazmalısınız ondan sonra onun profiline basıp arkadaş bölümüne basınız.engelle butonu vardır orada oraya basınız engelleme sebebinizi soracak mantıklı bir cevap verdiğinizde işleminiz gerçekleşecektir.
  Facebook’ta Arkadaşlarınızı Nasıl Engellersiniz?

  Dışarıda bir yerlerde, yapacak hiçbir şeyi olmayan ve tek işi gücü tanıdık olsun olmasın sinsi sinsi insanların profillerini gözetlemek olan kişiler olduğu konusunda sizlerle hemfikirim. Bunların yanında, işin eğlenceli kısmı da şu. Sadece adını bir kere duydukları ya da sadece ortak arkadaşların varlığından dolayı tanımadıkları insanları arkadaş olarak ekleyen Facebook kullanıcıları var. Bu çocuğu/kızı tanıyor musunuz ya da hiç tanıdık geliyor mu? Bu sorulara cevabınız hayır ise orada bir problem var demektir. Eğer bu kişilerden nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız, “Facebook’ta arkadaş listemdeki kişileri nasıl silerim” sorusunun cevabını araştırın. Şimdi biz, Facebook’ta arkadaşlar nasıl engellenir buna bakalım.

  İlk yapmanız gereken iş oturumunuzu açmak ve ana sayfanın yüklenmesini beklemek.
  Ana sayfa yüklendiği zaman ekranın sağında “Ana Sayfa, Profil, Hesap” seçeneklerini göreceksiniz
  Profil seçeneğine tıklayın ve sayfanın yüklenmesini bekleyin.
  Sayfa yüklendikten sonra imleci sayfanın sonuna doğru kaydırın. Profilin fotoğrafınızın biraz altında küçük bir kutu içinde arkadaş listenizi göreceksiniz.
  Arkadaş listesi kutucuğunun sağ üst köşesinde ufak bir ‘ok’ göreceksiniz, ona tıklayın.
  Tıkladıktan sonra aşağı doğru bir liste açılacak.
  İlk seçenek sizlere profil sayfanızda 6,9 ya da 12 arkadaşınızın adının görünüp görünmemesini soracak.
  Daha sonra “Görünürlük Ayarlarını Değiştir (Change Invisibility Settings)” kısmını göreceksiniz.
  Bu seçeneğe tıklayın ve sizin için birkaç seçenek daha çıkacak.
  “Özelleştir (Customize)”e tıklayın.
  Bu bağlantı size 4 görünebilirlik seçeneği sunacak. Arkadaşların arkadaşları (friends of friends), sadece arkadaşlar (onlyfriends), belirli insanlar (specificpeople), sadece ben (only me).
  Bu seçeneklerden hangisinin profilinizi görebilmesini istiyorsanız o seçeneği işaretleyin.

  Bu işlemleri bir kere yaptıktan sonra, profilinizi görmesini istemediğiniz kişilerin artık sizi gözetleyemeyeceklerinden emin olabilirsiniz. 2. Özberk
  Yeni Üye

  facebook ta istesek de istemesek de sevmediğimiz kişiler vardır. bu sevmediğimiz kişiler bizim özel resimlerimizi ve yazılarımızı görmesini istemiyorsanız yapmanız gereken tek şey o kişinin sayfasına gidip engelle butonuna basmak. bu kadar basit
+ Yorum Gönder