+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Teknoloji Dünyası Forumunda Şifreli Asma Kilit Nasıl Yapılıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Şifreli Asma Kilit Nasıl Yapılıyor
  Şifreli Asma Kilit Nasıl Yapılıyor


  Şifreli asma kilitler milyonlarca insanın evini kötü niyetli insanlardan kurtarmıştır. Fonksiyonel ve kırılması zor bir kabuğu vardır 50.000 muhtemel sayı değişimine sahiptir. Bu özellik hırsızlardan korunmanın en iyi yolu yapıyor.
  Şifreli kilitler temel levha denilen kilit sistemine sahiptir ve yedi bileşenden oluşur. Kilit sürgüsü denilen bu siyah parça doğru şifre girildiği zaman kelepçeyi serbest bırakır. Temel levha yerine perçinlenir böylece kilit tekrar tekrar kullanılabilir. Bunlar daha sonra montajlanacak olan bileşenler. Temel levha montajlanan kasa ile korunuyor. Daha sonra da tur manivelası düğmesi yerleştiriliyor bu sistem her kilitleme işleminden sonra mekanizmayı otomatik olarak karıştırıyor. Bağlama demiri kasanın deliklerinden geçiriliyor ve tur manivelasının karşısına yerleştiriliyor. Çalışanlar diğer kısmı boyunduruk denilen küçük çelik bar ile bağlıyor. Kilidin bileşen fonksiyonu mandal denilen üç diskten oluşuyor ilk ikisi bu kısma giriyor. Daha sonra kelepçe yağlanır. Böylece içeri ve dışarı doğru kolayca girip çıkabiliyor. Kilit talebe göre istenildiği gibi şekillendirilir.

  Baskı makinesi tek seferde bir renk vurarak dört renkli baskı sürecini takip eder. Boyayı korumak ve sertleştirmek için boyalı kadran çift katmanlı vernikten geçer. Bu arada diğer çalışanlar kadran bileşenlerini monte ederler. İlk önce gösterge düğmesini alıp kadrana yerleştirirler. Daha sonra üçüncü mandal kadranın arkasına perçinleniyor. Bu mandan kilit kasasının içinde bulunan diğer mandalların hareketlerini kontrol edilecek. Üç mandalında v şeklinde gelişi vardır. Doğru birleşimi v şeklini aynı hizaya getirerek kelepçenin açılmasını sağlıyor. Mandalların her birinde arkaya yazılmış kod numaraları vardır. Sayılar çentiğin konumuna tekabül ederler. Her bir kilidin üç mandalı bilgisayara kaydedilir. Daha sonra bilgisayar üç çentiği aynı hizaya getiren rastgele bir şifre yaratır 50000’den fazla muhtemel şifre vardır.

  Sistem şifreyi barkoduyla birlikte etiketin üzerine basar. Barkodunu kilidin seri numarasının kaydedildiği merkezi bilgisayar programlar. Kilidin kombinasyonu bitti sıra son montaja geldi. Çalışanlar kasanın üzerine sayıları yerleştirir. Daha sonra alet şekillendirici kadrana sıkıca tutuna kasanın kenarını presler. Bilgisayarlı makine her bir kilidin üzerine seri numarasını kazır. Daha sonra her bir şifreli kilit el ile kontrol edilir. Bu fabrika günde 10.000 kilit üretebilir. Birilerini eşyalarını çalma olasılığını düşünürseniz bu iyi bir şey.
 2. Acil

  Şifreli Asma Kilit Nasıl Yapılıyor isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder