+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Teknoloji Dünyası Forumunda ABD, interneti TV’ye tercih ediyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  ABD, interneti TV’ye tercih ediyor
  ABD, interneti TV’ye tercih ediyor  İnternet ABD’de günlük yaşamın bir parçası haline geldi. Son araştırmalar Amerikalıların hergün internette daha fazla zaman harcamaya başladığını gösteriyor. Ülkede televizyon izlemek yerine internete bağlanmayı tercih edenlerin sayısı artıyor.

  Los Angeles’taki Kaliforniya Üniversitesi’nin (UCLA) internet davranışları üzerine yaptığı araştırmaya göre;

  -Amerikalıların yüzde 75′inin internet bağlantısı var ve haftada yaklaşık on saatlerini internette geçiriyorlar.

  -İnsanların internet kullanmaya başlamasının temel nedeni eğlence değil enformasyon sahibi olmak.

  -İnternetin en popüler aktiviteleri e-mail göndermek ve anında mesaj servislerini kullanmak.

  -İnternet kullananlar bir süre sonra daha az televiyon izlemeye başlıyor. Haftada yaklaşık on saat “online” olan kullanıcılar, 4.5 saat TV izliyor. Bu rakamın internet kullanıcılarını TV izleme saatinden daha düşük olduğu belirtiliyor.

  -Amerikalılar interneti daha çok kullanmaya başlasalar da online alışverişe hala pek sıcak bakmıyor ve internette özel bilgilerinin güvenliğinden endişe ediyor.

  Araştırmanın 11 Eylül saldırılarından önce, 2006 kişi üzerinde yapıldığı, son saldırılardan sonra internet davranışlarının nasıl etkilendiğinin de üniversite tarafından ayrıca inceleneceği bildirildi.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  arık televizyonde dizi izleme devri yavaş yavaş kapanıyor. artık tüm dizilerinizi internetten izleyebiliyorsunuz. internetten istediğin zaman izleyebilmek yerine neden televizyonda reklam veya saat bekleyesin ki. devir teknoloji devri.
+ Yorum Gönder