+ Yorum Gönder
GSM Programları ve Araçlar ve Telefon Özellikleri Forumunda 4g Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  4g Nedir
  4g Nedir


  Telekomünikasyon'da 4G, dördüncü nesil kablosuz telefon teknolojisidir. 3G ve 2G standartlarının devamıdır. Diğer telekomünikasyon standartları gibi hücresel bir ağ sistemi kullanması ve üçüncü nesilde ortaya çıkan kapsama alanı sorunu başta olmak üzere bazı sorunları çözmesi beklenmektedir.

  Bağlantı hızı, cep telefonlarında 100 Mbps , wi-fi ağlarda 1Gbps'dir. Aynı zamanda wimax band genişliği ile aynı boydadır.

  4G, iletişimler sisteminde, 'dördüncü nesil' terimine ait bir ilintilendirmedir. Bir 4G sistemi, daha önceki nesillerden daha yüksek veri hızları temeline dayanan herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde, ses, veriler ve akan çoklu kitle iletişimin kullanıcılara hizmet verebileceği, uçtan uca IP çözümü sağlar.


  4g Nedir.jpg


  4G genel olarak 3G’nin özelliklerini geliştirecek olan yeni nesil bir bağlantı teknolojisi olarak tanımlanabilir. Aslına bakılırsa 3G ile 4G arasında kullanıcı tarafında hız hariç pek de bir fark yaşanmayacak. 4G, kullanıcılara son derece hızlı mobil data trafiği sağlayacak.
  Dünyanın ilk 4G testi Verizon tarafından 2009 yılında gerçekleştirildi. Boston ve Seattle arasında gerçekleştirilen testte; video, dosya indirme ve yükleme, internette gezinti, ses transferi, VoIP görüşmeler denendi. Günümüzde ise ABD’de birkaç cihazla 4G teknolojisi başlatılmış durumda. 2. Acil

  4g Nedir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder