+ Yorum Gönder
Tiyatro ve Skeç Arşivi ve Tiyatro Metinleri Forumunda Vergi Haftası Ile Ilgili Tiyatro Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vergi Haftası Ile Ilgili Tiyatro Örneği
  Sevgili arkadaşlarım bana acil vergi haftası ile ilgili tiyatro Örneği lazım çok kısa olursa sevinirim hep uzun var kısa bulamadım siz yardımcı olursanız sevinirim 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Vergi Haftası Ile Ilgili Tiyatro  Vergi Haftasıyla İlgili Skeçler Ve Piyesler Kısa

  Vergi haftası her devlet tarafından halkının bilinçlenip vergi vermesini teşvik edecek etkinlikler ve kamu spotları ile düzenlenmektedir. Alınan vergiler devletin kamusal giderleri ve halkın yararına olan alanlarda siyasi otorite başta olmak üzere mülki idareler tarafından yönlendirilir. Vergilerin doğru şekilde toplanması ve kullanılması ideolojik görüş siyasi farklılıklar ve dini inanışlar arasında değişiklik göstermektedir. Vergi haftası ile ilgili skeç ve piyeslere kısa bir örenk verecek olursak;

  Sanayinin emektar döküm ustası Bedri Usta sonunda bir cep telefonu almaya karar verir. Telefoncu arkadaşı Kamil'in dükkanında beğendiği cihaz üzerinde pazarlık başlar.

  Kamil: Abi fatura istemezsen uygun yaparız.

  Bedri: Olmaz arkadaş vergi çalmam faturalı olsun.

  Kamil: Abi zaten işçi sigortandan fazla fazla vergi vermiyon mu?! Birde telefon faturanda lüks tüketim vergisi, iletişim vergisi derken kat kat devam edecek vergiler.

  Bedri: Bize lüks mü sayılıyor telefon almak kullanmak Kamil! Kalsın biz yine eski usul çırağı havale eder işimizi görürüz.

  Çaylar içildikten sonra Bedri usta sanayinin yolu tutar. Eski usul eski toprak yaşar gider..

+ Yorum Gönder