+ Yorum Gönder
Tiyatro ve Skeç Arşivi ve Tiyatro Metinleri Forumunda Yılbaşı Ile Ilgili Tiyatro Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yılbaşı Ile Ilgili Tiyatro Örneği
  Forum acil çalışanları yılbaşı ile ilgili tiyatro skeci lazım ve uzun olursa sevinirim 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Kısaca Yılbaşı Ile Ilgili Tiyatro

  TAKVİM VE SAAT
  Duvar takvimi ve duvar saati duvarda yan yana asılı durmuş. 2009 yılı yani başlamış. Takvim, duvar saatine: "Ben senden daha önemliyim.Bak yapraklarım ne kadar çok, günleri, ayları, yılı gösteriyorum.İnsanlar hangi ayda ve günde olduklarını bana bakarak takip ediyorlar." deyip, hep böbürlenirmiş.Saat:"Tabiki çok önemlisin takvim arkadaşım, ama bende çok önemliyim insanlar gün içinde saatin kaç olduğunu benden öğreniyorlar." dese de takvim:
  "Hadi canım, akşama kadar yelkovanla akrebin dönüp duruyor başka ne yapıyorsun ki" deyip saati küçümsemiş.Evin annesi, hergün takvimden bir sayfa kopartır, takvimin sayfasında yazılanları okur, saatinde arada sırada tozunu silermiş.Takvim:"Görüyor musun bak, benim sayfalarımı her gün okuyorlar.Senin ise ancak arada sırada tozunu alıyorlar." diye kendini övmeye devam edermiş.Saat ise ona birşey demez, sadece gülümsermiş.Aradan aylar günler geçmiş, takvimin sayfaları azalmaya başlamış.Takvim artık eskisi gibi saatle uğraşmıyormuş.
  Saat:
  "Ne oldu takvim kardeş, eskisi kadar konuşmuyorsun, seni biraz zayıflamış görüyorum." dedi.
  Takvim:
  "Haklısın saat kardeş, sayfalarım azaldıkça üzülüyorum.Yakında tamamen bitecek, oysa sen hep aynısın durmadan çalışıyorsun; ama sende bir değişiklik olmuyor.Oysa seni ne kadar küçümsemiştim.Şimdi yanıldığımı anlıyorum.Sende çok önemliymişsin.Lütfen beni affet seni kırdığım için özür dilerim, dedi.
  Saat:
  "Üzülme takvim kardeş, ben sna kırgın değilim, ikimizde çok önemliyiz.Bunu ben zaten biliyordum, dedi.Birkaç gün sonra takvimin son yaprağı da kopartıldı."Hoşçakal." dedi 2009 takvimi saat arkadaşına.
  Ertasi gün yeni bir takvim asıldı duvara, gelen 2010 takvimiydi.
  "Hoşgeldin" dedi saat.
  "Hoşbulduk" dedi 2010 takvimi, birbirlerine gülümsediler.

  ÖYKÜ TAMAMLAMA

+ Yorum Gönder


yılbaşı tiyatro metinleri,  yilbasi tiyatro metinleri,  yılbaşı ile ilgili tiyatro metinleri,  yılbaşı skeç metinleri