+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro ve Skeç Arşivi Forumunda Haset Ile Ilgili Skeç Metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Haset Ile Ilgili Skeç Metni
  haset ile ilgili skeç metni kısa 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Haset Ile Ilgili Skeç

  Haset Ile Ilgili Skeç Metni


  Bu Nasıl Bir Kin?

  Hakkında yazmak istemediğim ama öfkemi durduramadığım bir şahsiyet hakkında yine iki satır yazıp, iki yüzlü ve kindar tavrını teşhir edeceğim, tabii yakın arkadaşı Büktel ile birlikte.

  Can Dündar, \"Meral gibi yazamayan, tarihe meydan okuyamayan, kabaramayan kel Fatmalar! Siz, \"Ölülerinizi hayırla yad ediniz\" buyruğunu dahi çiğneyecek kadar kindar, bir o kadar çirkinsiniz; yuh olsun!\" demiş, ne güzel demiş.

  Can\'ın altını çizdiği yeteneksizlerden bir olan Hilmi Bulunmaz da tıpkı yıllar önce Mehmet Abi\'nin (Akan) ardından yaptığı gibi, Meral\'in ardından da kinini kustu, Haber Vaktim\'den alıntılar yaparak, bazı bölümlerin altını çizerek, kırmızı yaparak Haber Vaktim\'i desteklemiş, bizim elmas kalemleri uluslararası taciri sosyalist Hilmi Bulunmaz.

  İnsan, en azından sadece acıya saygı duyar, ama bu duyguyu bilmeyenlerden bunu beklemek anlamsız bir çaba. Bu şahsiyetlerin ölüm kadar acı bir gerçeğe bile saygıları olmadığı gibi, ahlakları da yoktur.

  Bu şahsiyet Meral\'in ardından şunları yazmış.

  \"Kapitalizmin ilelebet muhafaza ve müdafaa edilmesi için emekçi halkın iktidar düşlerini kirleten burjuva imgecisi Meral Okay, artık televizyonda asla ve kesinlikle toplumsal ninni söylemeyecek!\" (Hilmi Bulunmaz)

  Meral ne yapmış? Emeği ile çalışmış, üretmiş yani kaba söylemiyle karnını doyurmuş Meral, emperyalizmin temel metaı olan, yoksul ülkelerin kanını emen elmas madeninin peşinde mi koşmuş? Hayır? Meral, elmas kalemleri satmak için birçok ülkede şirketler açıp, ortaklıklar mı yapmış? Yooo.

  Ne yapmış Meral? Dizi yazmış, oyunculuk yapmış

  Bu şahsiyetin en yakın arkadaşı (Coşkun Büktel) ne iş yapıyor? Meral gibi dizi yazıyor, emeği ile çalışıyor, üretiyor, karnını doyuruyor

  Hilmi Bulunmaz ne yapıyor?

  Yukarıda kısaca değindik, elmas kalemleri uluslararası tacirliği, kuyumculuk yapıyor, yanında yaklaşık yüz kişi çalıştırıp, artı emekle servetine servet katıp, dünyayı geziyor 3 gün önce Kenya\'dan döndü Siz turistik gezi sanıyorsunuzdur muhtemelen Oğlu Afrika\'da fink atıyor O açlıktan ölen çocukların Afrikası\'nda Kanlarını da alıp getiriyor mu bilemem ama emeklerini, öz servetlerini uluslararası ortaklarıyla birlikte burjuvaların hizmetine sunmak için el koyduğu kesin.

  Bu şahsın tanımıyla Meral kimmiş? \"Kapitalizmin ilelebet muhafaza ve müdafaa edilmesi için emekçi halkın iktidar düşlerini kirleten burjuva imgecisi\"

  Büktel? Ona ses yok, o emeğiyle çalışan bir yazar.

  Kendisi? Sosyalist elmas kalemleri uluslararası taciri

  İnsanda azıcık utanma olur, ne mümkün

  Bu utanmayı doğal olarak Coşkun Büktel\'den bekliyorsunuz Hem de Hilmi\'nin tanımları kendini de doğrudan ilgilendirmesine rağmen. Ota, çöpe ahlak dersi vermeye kalkan Büktel\'den tık yok.

  Bu nasıl bir kin? Tiyatro anlamında üretimsizliğin altında kalarak, kendi işine bakmadan/bakamadan başarılı insanlara kin kusmak nasıl bir kindir?

  Can ne güzel demiş: \"Kindar bir o kadar da çirkinsiniz.\"

  Evet, Hilmi ve Büktel; kindarsınız ve bir o kadar da çirkinsiniz


  Mustafa Demirkanli

+ Yorum Gönder