+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Trafik ve Çevre Forumunda Bilgi Trafik işaretleri ve bunların anlamları hakkında bilgi verir misiniz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bilgi Trafik işaretleri ve bunların anlamları hakkında bilgi verir misiniz?
  Trafik işaretleri ve bunların anlamları nelerdir

  Yol güzergahı ve çevresi hakkında yolu kullananlara çeşitli bilgiler veren işaretlerdir. Standart ve değişken bilgi levhaları şeklinde 2’ye ayrılırlar. Standart levhalar kare veya dikdörtgen şeklinde olurlar. Değişkenler ise adı üzerinde değişkendir. Yolu genişliğine, levha üzerindeki mesaj sayısına, bunların boyutuna bağlı olarak değişir.

  Hizmet noktaları, yönlendirme, mesafe bildirimi, coğrafi bilgileri, yerleşim yerleri ve sınırlarını gösterecek noktalarda kullanılırlar.
 2. NAZLI
  Bayan Üye

  Trafikte nasıl davranılır


  Trafik ortamında sürücü, yaya ya da yolcu olarak bulunabiliriz. Bunlar arasında en önemlisi sürücülerdir sanılsa da, aslında tümünün bulundukları ortamda az ya da çok değişen görevleri, sorumlulukları vardır. Bunların hepsi kendileri ve trafik çevresini paylaştıkları kişiler için çok önem taşır.

  Yolcu olarak trafikte bulunan kişilerden beklenen en temel konu, davranışlarının sürücünün araç kullanmasını güçleştirmemesine özen göstermeleridir.

  Bir toplu taşım aracında belirlenen duraklar dışında inip binmek için ısrar etmemek, araç içinde yalnızca yolculara ayrılan yerleri kullanmak, fazla yük, bagajla binmemek, kendi eşyaları arasında tehlikeli madde taşımamak, durakta beklerken sıraya uymak, diğer yolcuların haklarına saygılı olmak, bunun dışında sürücüyü araç kullanırken sorularla ya da sohbetle meşgul etmemek gibi

  Uzun yol otobüsleri için de bütün bu kurallar geçerlidir. Yolcuların araç içi güvenlik amacıyla konmuş kurallara uymak, cep telefonu ve benzeri elektronik araçları yolculuk boyunca kapalı tumak, emniyet kemerini bağlamak, yolculuk sırasında araç içinde dolaşmamak gibi

  Tüm yolcular, özellikle toplu taşım araçları ya da başkalarıyla paylaşılan yolcu otobüsleri, servis araçları içinde ya da kısa süre için kiralanan taksi vb. araçlarla seyahat sırasında belli kurallara uygun hareket ederek kendi güvenliklerini ve başkalarının güvenliğini tehlikeye atmamakla yükümlüdürler

 3. Fatma
  Administrator
  Trafik işaretleri hayati önem taşıyor. Trafikte ister yayan olun, ister sürücü, veya yolcu mutlaka uyulması geren kurallardır. Aslında sadece bizim uymamızda yetmiyor, trafikteki herkesin bu konuda hassas olması gerekiyor. Çünkü küçük bir ihmal, hayatlara mal olabilir.
+ Yorum Gönder


trafik levhaları hakkında bilgiler,  bilgi veren trafik işaretleri,  bilgilendirme trafik işaretleri ve anlamları,  bilgi verici trafik işaretleri,  bilgilendirme trafik işaretleri,  trafik işaretleri ile ilgili bilgi