+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Trafik ve Çevre Forumunda Trafik İşaretlerinin Önemi Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Trafik İşaretlerinin Önemi Nedir
  Trafik İşaretlerinin insan hayatındaki önemi


  Trafik ortamında sürekli hareket halinde olan, bu hareketleriyle birbirlerini etkileyen araçlar ve insanlar birbirleri için çok önemlidir. Birbirlerinin nasıl hareket edeceğini, belli bir yerde nasıl davranabileceğini tahmin edebilmek isterler. Acaba bu yolda dönüş yapar mı? Durabilir mi? Sağa mı dönecek? Neden yavaşladı?

  Trafik işaretleri bizim için önemli olabilecek bu tür soruları doğru cevaplamamızı sağlarlar. “Kırmızı ışık yandı, şimdi tüm araçlar duracak sağa sinyal veren araç birazdan yavaşlayacak ve ilerideki kavşaktan sağa dönecek gibi.
  Bu işaretler sayesinde trafik ortamındaki belirsizlikten büyük ölçüde kurtulur, tehlikeli olabilecek durumlar için önceden önlem alabiliriz. Trafik işaretlerine uymamak diğer sürücü ve yayaların tehlikeli durumlar için önlem almasını güçleştirebilir.
  Trafik işaretleri, trafik ortamında bulunan sürücü, yaya ve yolcuların ortak dilidir. Bu yüzden trafik işaretlerinden oluşan bu ortak dili doğru ve yerinde kullanmak trafik güvenliği açısından çok önemlidir
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Trafik işaretlerinin hayatımızda büyük önemi vardır. Durmamız gereken yerleri veya karşımıza nelerin çıkacağını bilmediğimiz zamanlarda bir uyarı olarak bize bildirir ve kaza yapmamamızı sağlar.
 3. Abdulnasır
  Devamlı Üye
  trafik ışıkları sayesinde ne zaman durmamızı ne zaman yürüyeceğimizi kolay bir şekilde gösterir.trafik ışıkları sayesinde kazalar biraz olsun engellendi.trafik ışıklarına uyulması bizim ve diğer sürücü veya yayaların kaza yapmamasına olanak sağlar.
+ Yorum Gönder


trafik işaretleri neden önemlidir,  trafik işaretlerinin önemi nedir,  trafik işaretinin önemi nedir,  trafik kurallarının önemi,  trafik işaretleri önemi nedir,  trafik işaretlerin önemi nedir