+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Tüketici Hakları Forumunda SSK Hizmet Dökümü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  SSK Hizmet Dökümü
  SSK Hizmet Dökümü Kısa Bilgi

  Sosyal Sigortalar Kurumu'nun web sayfası yenilendi. Yeni web sayfası SSK'lılara bir çok kolaylık sağlıyor. Sayfa (www.ssk.gov.tr) kullanıcılarına; hizmet dökümü, emeklilik ve kıdem tazminat hesapları, form ve dilekçeler için çıktı alma imkanının yanı sıra, kurumla ilgili çeşitli bilgileri de izleme olanağı sunuyor.


  TAZMİNATIM NE KADAR?

  Sosyal Sigortalar Kurumu'na yılda yaklaşık 1.000.000 kişi; Ne zaman emekli olacakları, ne kadar aylık ya da ödenek alacakları ve işverenler için primlerinin ya da borçlarının ne kadar olacağı konusunda başvuruda bulunuyor. Bu sorular artık sitede bulunan otomatik hesaplayıcılar tarafından hatasız ve hızlı bir şekilde günün her saatinde yapılabiliyor.

  SORULAR 24 SAATTE YANITLANIYOR

  Sayfanın bir başka özelliği ise web danışma birimi. SSK'lı çalışanların kurumla ilgili tüm soruları uzman kadro tarafından 24 saat içerisinde cevaplandırılarak, çalışanların SSK Müdürlüklerine gitme zorunlulukları ortadan kaldırılıyor.

  İHALELER ŞEFFAFLAŞTI

  Sosyal Sigortalar Kurumu'na bağlı çeşitli birimlerce açılan ihalelerin, teknik şartnemeleri ile birlikte sunulduğu web sayfasında ayrıca, bu ihalelerin sonuçları da tüm ayrıntılarıyla yer alıyor.

  TAŞRAYA YÖNELİK KOLAYLIKLAR

  Zaman ve emekten tasarruf amacıyla hazırlanan www.ssk.gov.tr bürokratik işlemleri azaltarak, ilçe ve köylerde ikamet eden çalışanların, kurum müdürlüklerine ulaşım engelini de internet aracılığıyla ortadan kaldırıyor.

  GURBETÇİLER UNUTULMADI

  Sosyal Sigortalar Kurumu sayfasında hizmete açılan bir başka bölüm ise yurtdışında çalışan Türk Vatandaşlarına yönelik. 11 ülkede uygulanan sosyal güvenlik yasalarıyla ilgili bilgilerin yer aldığı bölümde, çeşitli nedenlerle SSK'dan aylık alan gurbetçi Türk Vatandaşları'nın da sorunlarını çözmek için başvurabileceği adres ve telefonlar da bulunuyor. Böylece www.ssk.gov.tr yurtdışında çalışan işçi ve SSK'lılarında yararlanabileceği bir kaynak haline getirildi.

  ENGELLİLERE YÖNELİK SAYFALAR

  Günde 60.000 kişinin ziyaret ettiği http://www.ssk.gov.tr sesli okuma sistemiyle görme engelli çalışanların da kullanabileceği formatta tasarlandı. Sayfada ülkemizdeki 500.000 civarındaki görme engelli dikkate alınarak ses kayıtlarıyla bilgi sunumu yapılıyor. 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  SGK, SSK Hizmet Dökümü'nü yeniden şifresiz görebilme imkanı sağladı.
  SSK Hizmet Dökümü'nü görmeniz için, yukarıdaki bağlantıya tıklayıp, açılacak sayfaya "TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi" bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada "Hizmet Dökümü 4A" linkine tıklayarak, SSK Hizmet Dökümü'nü görebilirsiniz. SSK Hizmet Dökümü'nü "edevlet şifresi" ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.  http://app2.sgk.gov.tr/Esgm/Welcome.do
+ Yorum Gönder


ssk hizmet dökümü çıktısı