+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 234567810 ... SonuncuSonuncu
Hayat Ve Yaşam ve Tüketici Hakları Forumunda Tüketici hakları nelerdir maddeler halinde Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Cevap: tüketici hakları nelerdir maddeler halinde

  2 ay önce diz üstu aldm ama sorn çıkartmaya başlda ben yenısı istıyrm onlar sevıse gtmesı gerktığini söyluyrlar yenısını istmeye hakkım varmıdir
  Eğer serviste 30 gün ( bir ay ) den fazla kalırsa yenisini isteyebilirsiniz.
  Cevap: tüketici hakları nelerdir maddeler halinde frmacil beşinci 5 sayfa Cevap: tüketici hakları nelerdir maddeler halinde

 2. Ziyaretçi
  öncelikle tüketici mahkemesine vererek sorunu halledebilirsiniz 30 iş günü içinde geri almak zorundadır

 3. Ziyaretçi
  slm ben akbanktan kredi cektim ve kredi cektigim için sigorta yapıldı bu sigorta karsılıgında benden 150 lira para alındı ve sigortanın zamanı bittiginde ben tekrarlamak istemedim şimdi bana telefon yoluyla ulaşan sigorta yetkilileri sigortayı iptal etmemiz için 249 lira vermeniz gerekiyor diyorlar yani girerken 150 cıkarken 250 liraa güleyimmi yoksa aglayayımmı bilemedim yeni yasayla bizden alınan dosya ve sigorta masrafları iade edilirken bunlar benden nasıl 250 lira daha isteyebiliyor ögrenmek istiyorum kanunen yasalmıdır:??

 4. Ziyaretçi
  aynı yıl içerisinde aynı sebeple üç arıza yaparsa cihaz firma değiştirmekle yükümlüdür

 5. Ziyaretçi
  ben konya yunak ilcesin de hacıömeroglu köyünden muhammed yıldırım yunak da bululan medeş dan cok şikayet ceyim her gün elektirk kesiliyoru yardım etmenizi bekliyorum

 6. Ziyaretçi
  Ben 23 Mart 2013 tarihinde İkitelli Deposite AVM'deki Nike mağazasından bir ayakkabı aldım.İki üç gün giydikten sonra sağ taban topuğunda çökme oluştu.Bende 30 Mart 2013 tarihinde incelenmek için geri götürdüm.24 Nisan'da aradığımda ayakkabımın geldiği ve kullanıcı hatası olduğundan yapacakları bir şey olmadığını söylediler.Bende diyorum ki bir ayakkabı basılmak için giyilir.Üç günde topuğunda çökme nasıl olur?Diğer tekinde neden olmadı. İnanın ben hiç anlamıyorum.Şikayet etmek için imkanlarım müsait değil.Ne yapacağımı bilemiyorum.Yardım bekliyorum.

 7. Ziyaretçi
  bir hafta içinde ,kanpanya değişirmi.

  500 tl alışveriş yapıyorum 500 tl dodurana 129 tl çanta hediye ediyorlar.bir hafta aynı mağazaya gittim,kampanya 300 tl olmuş ve aynı çantayı hediye ediyorlar.Haftasına kampanya değişmiş ve ben 500 tl zorla yapıyorum çantayı alım diye,sonra bir bkıyorum aynı çanayı,300 tlyede zaten veriyorlarmış.Ben 200 tl zararlı oldum o çantayı almak için,deselerdi hanfendi bekleyin daha sonra bu kanpanya 300 tl olacak diye yada 1 ay sonra yapsalardı bari.

 8. Ziyaretçi
  yaklaşık 1 ay önce(mart, 2013) NOKİA LUMİA 820 satın aldım, 3 gün sonra cihaz arızalandı. Satın aldığımız MEDİAMARKT'a geri götürdüğümüzde sim kartı takıldığı için ürün değişimi yapılamayacağı söylendi ve cihaz teknik servise alındı. 3 gündür kullandığım telefonu 15 gün teknik servisten gelmesini beklememiz yetmiyormuş gibi bir de 3 GÜNLÜKTELEFONDA PARÇA DEĞİŞİMİ yapıldığı söylendi. Ne güzel ki cihaz 1 hafta önce AYNI ŞEBEPTEN ARIZALANDI ve KVK yine ürün değişimi yapmayı reddetti! KVK ve NOKİA bizi her şekilde mağdur etti.. kusurlu mal ürettiklerini kabul etmeyecek kadar da onursuzlar!!!

 9. Ziyaretçi
  ınternetten uzerınden kredı kartıyla alış verıs yapmış babam ve aldığı urun bıze teslım edılmedı urun ortada yok ama kredı kartı ektiresinden aldığın urun parası kesılmıs ve bı o paranın gerı iade edılmesını ıstıyorum nasıl yapabılırım bunu ?

 10. IŞILAY
  Devamlı Üye
  ınternetten uzerınden kredı kartıyla alış verıs yapmış babam ve aldığı urun bıze teslım edılmedı urun ortada yok ama kredı kartı ektiresinden aldığın urun parası kesılmıs ve bı o paranın gerı iade edılmesını ıstıyorum nasıl yapabılırım bunu ?
  Aldığınız siteyle iletişime geçmeniz lazım 1 hafta içerisinde paranız size iade edilecektir

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 234567810 ... SonuncuSonuncu


tüketici hakları,  tüketici hakları nelerdir,  tüketici hakları nelerdir maddeler halinde,  tüketici olarak haklarımız nelerdir,  tüketici hakları nedir,  tuketici haklari nelerdir