+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Turizm Sektörü Forumunda Seyahat Sigortası ne demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Seyahat Sigortası ne demek
  Seyahat Sigortası


  Yurtdışına çıkacaksanız ve özellikle de Avrupa ülkelerinden birini ziyaret edecekseniz ‘seyahat sigortası’ satın almanız gerekir. Vize uygulamalarında sigorta şart koşulduğu için bu sigorta türüne, vize sigortası da denilir.

  Seyahat sigortası yaptırdığınıza dair bir belge yani poliçeniz, vize başvurunuz ve söz konusu ülkeye girişiniz sırasında size gerekli olacaktır.

  Avrupa ülkeleri (Schengen vizesi) başta olmak üzere çoğu ülke bu poliçeyi şart koşar. Böylelikle kaza, hastalık, ölüm, kayıp çanta benzeri sorunlarda maddi yükümlülüklerin yerine getirileceği garanti altına alınmış olur.

  Seyahat sigortası sizin de yararınızadır. Diyelim ki Paris’e giden bir turist trafik kazası geçirdi ve hastaneye yatması gerekti. Masraflarını karşılayabilecek mi, parası var mı, parası tedaviye yetecek mi gibi ayrıntılar ortadan kalkmış olacağı için anında müdahale ve tedavi görme inkanı olur.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Seyahat sigortası yurt dışına yapılan seyahatler için alınması zorunlu olan bir sigortadır. Seyahat sigortasına vize sigortası denmektedir. Seyahat sigortası yaptırmak sizin için avantaj sağlamaktadır. yaşayacağınız her hangi bir olumsuzluğu karşılayacaktır. Gittiğiniz ülkede geçirmiş olduğunuz hastalıkların tedavisini de bu sigorta karşılamaktadır.
+ Yorum Gönder