+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Turizm Sektörü Forumunda Antalya, Korsanlar Mağarası, Korsanlar Mağarası hakkında bilgi, Pirates Cave Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Antalya, Korsanlar Mağarası, Korsanlar Mağarası hakkında bilgi, Pirates Cave
  Antalya Korsanlar Mağarası  antalya-korsanlar-ma-aras-.jpg


  Korsanlar Mağarası
  Alanya Kalesinin bulunduğu tarihi yarımadanın altında bir deniz mağarasıdır. Teknelerle gidilir. Yarımada çevresindeki tekne turlarında ilk mağaradır. 10 metre genişliğinde ve altı metre yüksekliğinde ağzı vardır. Küçük teknelerle mağaranın içine girilebilir. Tekne gezisi sırasında yüzerek de mağaraya girilir. Bir söylenceye göre mağaranın içinden kaleye çıkan gizli bir yol vardır ve antik çağın korsanları ganimetlerini bu yoldan yukarı çıkarır. Deniz dibindeki kayaların görüntüsü, mağaraya ayrı bir gizem katmaktadır.

  Pirates Cave
  It’s a sea cave under the historical peninsula where there is the Alanya Castle. Sea transportation is done by boats. Around the peninsula, according to the tour programmes, it’s the first cave. Little boats can enter the cave. You can also swim to enter the cave. There was a rumour that there was a hidden path reaching the castle and the pirates of ancient time took out their booty from this path to the upward part of the castle. The image of the rocks under the sea makes the cave more mysterious. 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Antalyanın Alanya İlçesinde bulunan Korsanlar Mağarası, Alanya Kalesinin bulunduğu yerin altında bulunan bir deniz Mağarasıdır. Bu Mağaraya gitmek isteyenler adadan kalkan Teknelerle gidebilirler hatta küçük teknelerle mağaranın içine de girilebiliyor.
+ Yorum Gönder


korsanlar mağarası