+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Turizm Sektörü Forumunda Gagae nerede, Gagae hakkında bilgi, Antalya Gagae Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Gagae nerede, Gagae hakkında bilgi, Antalya Gagae
  Antalya Gagae

  Antalya Gagae.jpg

  Mavikent Kasabası Aktaş Mevkiinde bulunan Gagae isimli antik kent Akropolis kayalığı ile Deniz arasında kalan bir alanda kurulmuştur. Buradaki yapılar Roma ve Ortaçağ izlerini taşımaktadır. Şehrin duvarları ve bazı Hıristiyan Kiliseleri ile bir çok kalıntılar hala durmaktadır. Gagae aşağı ve yukarı olarak değerlendirilen bir Akrepolis idi. Gagae’ye Paleopolis’de denilmiştir. Gagae ismi varlığının şu an araştırılmasının mümkün olmadığı, bir tür taş olan Gagates’tin türediği bilinmektedir. Serpentin Porfiritit tuzaklar ve kireçtaşından oluşan çevrenin mineral özellikleri hakkında özel bir araştırma bulunmamaktadır. 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Antalyanın Kumluca şehrinin yakınlarında bulunan Antik Kent Gagae kayalıklar ile deniz arasında bulunan bir alanda kurulmuştur. Burada bulunmuş olan yapılar Orta Çağ ve Roma zamanını temsil eder. Şehrin bazı kalıntıları bulunmaktadır bunların en önemlileri de Hristiyan Kiliselerinden kalanlardır.
+ Yorum Gönder