+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Turizm Sektörü Forumunda Geyikbayırı Mağarası, Geyikbayırı Mağarası hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Geyikbayırı Mağarası, Geyikbayırı Mağarası hakkında bilgi

  Geyikbayırı Mağarası hakkında bilgi  Antalya ilimiz mağaralar bakımından zengin bir ilimizdir bu şehrimiz ve ilçelerinde sayısız mağaralar bulunmaktadır, turizim yönünden de çok önemli yer tutan bu mağaralardan Kumlucada bulunan Geyikbayırı Mağarasını inceleyelim.

  Antalya iline 26 km. uzaklıkta bulunan mağara, aynı adı taşıyan köyde bulunmaktadır. Köye ulaştığınız vakit 5 dakikalık bir yürüyüş sonrasında mağaraya ulaşmanız mümkündür.
  geyikbayrmaaras1.jpgMağaranın uzunluğu 120 metredir. Genellikle kuru mağaradır ancak bazen aktif mağara tipine dönüşmektedir. Yaz aylarında mağara tamamen kuru haldedir. Yağmur yağdığında ve yerdeki su miktarı yükseldiğinde mağara tabanını su basmaktadır.

  Mağaranın sıcaklığı hava koşullarına göre değişkendir ancak her zaman daha serindir. Turizm açısından açılmaya değer bir mağaradır ve ilginizi çekiyorsa uğramanız gereken bir yerdir.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Geyikbarı Mağarası, Antalyanın gizemli mağaralarından biridir. Bu mağaraya ziyaretler genelde yaz ayı içinde olur çünkü kışın yağmur yağdığında mağarayı su basabiliyor. Ancak son yıllarda Turizme daha fazla kazandırılması için tadilatlar yapılıyor
+ Yorum Gönder