+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Turizm Sektörü Forumunda Balıkesirin turizm merkezleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Balıkesirin turizm merkezleri
  Balıkesirin turizm merkezleri

  Deniz turizmi açısından Ege Denizi ve Akdeniz kıyılarına yakın adalara seyir mesafesinin kısalığı ile uygun coğrafi yapısı sayesinde, Karadeniz kıyılarının doğal koylarının olanak sağlamayan yapısının yanında kısa mevsim özelliklerine göre daha fazla çekicilik arz etmektedir.

  Balıkesirin turizm merkezleri.jpg

  Özellikle Edremit körfezi; yatların uzun süre kalmalarına uygun mevsim özelliklerine sahip korunaklı koyları, gerek fauna-flora açısından, gerekse tarihi, turistik açıdan zengin kıyı şeridi ile güney Marmara ile kuzey Ege kıyı şeridinin birleşim notasında yer almaktadır. Yunan adalarına yakınlığı dolayısıyla stratejik bir önem arz eden bu körfezde, değişik turizm çeşitlerin uygulanabilme olanağı vardır. Balıkesir kıyılarında genellikle denize, kuma ve güneşe endekslenmiş turizm olayına hizmet veren çeşitü turizm işletmeleri bulunmaktadır. Son yıllarda ikinci konutların da bu kıyılarda fazla yer alması, kıyı şeridinin taşıma kapasitelerini zorlayıcı olumsuz gelişmeler meydana getirmektedir.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Balıkesirde bulunan turistik yerlerden bazıları da Saat kulesi, Yeşilli Cami, Zağnos Paşa Külliyesi, Ulu camidir. Saat kulesi Giritli Mehmet Paşa tarafından yaptırılmış, Yeşilli camisinin kimin tarafından yaptırıldığı belli değil ve Ulu cami ise Abdullah Efendi tarafından yaptırılmıştır.
+ Yorum Gönder