+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Turizm Sektörü Forumunda Araba Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DR.MATRİX
  Devamlı Üye

  Araba Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar
  Araba Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar

  * Araba kiralamadan önce yaşına ve kilometresine dikkat edin.
  * Yeni ve az kullanılmış arabalar güvenliğiniz ve konforunuz için tercih edilmelidir.
  * Araba iki veya üç yaşını aşmışsa kiralamayın.
  * Arabayı kiralamadan önce herhangi bir kusuru, hasarı olup olmadığını kontrol edin. Varsa bunların sözleşmede belirtilmesini talep edin ya da o arabadan vazgeçin.
  * Aldığınız arabanın yakıt durumunu kontrol edin. Teslim ederken aynı şekilde teslim edin. Depo dolu alıp boş getirirseniz farkı ödersiniz. Boş alıp dolu getirirseniz de cebinizden gider.*
  * Arabayı " araç kiralama sözleşmesi" ile kiralayın. Bazı köylü kurnazları meblağ hanesi boş kambiyo senetleri imzalatmaktadır. Olası bir kaza halinde maddi kaybınız çok büyük olur.
  * Arabanızın yaygın bir şube ve servis ağı olan ciddi, büyük ve köklü firmalardan kiralayın.
  * Kiraladığınız arabanın fiyatı zaman, sigorta ve vergiyi içerir. Ödediğiniz fiyata nelerin dahil olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
  * Sözleşmede yer alan sigortanın kapsamını inceleyin. Olası bir kaza halinde nasıl hareket etmeniz ve ne gibi belgeler getirmeniz gerektiği hakkında bilgi isteyin.
  * Araba kiralandıktan sonra araçta bulunması gereken belge ve trafik malzemelerinin eksikliğinden kaynaklanan cezalar dışında, araca yazılan bütün trafik cezaları size aittir. Sürücü kusurundan dolayı aracın trafik tarafından bağlanması halinde geçen süre kiralama ücretinize eklenir.
  * Kiraladığınınız arabayı süresinde teslim edin. Gecikme üç saati aşarsa bir gün ücreti ödersiniz.
  * Kiraladığınız arabayı teslim ettiğinizde, bir yanlışlığa sebep vermemek için kiralama sözleşmenizi kapatıp faturanızı istemeyi unutmayın.
  * Özellikle yaz aylarında araba kiralamalar yoğun olmaktadır. Araç bulamama gibi bir sorunla karşılaşmamak için önceden rezervasyon yaptırın.
  * Rezervasyonunuzu 24 saat öncesinden iptal ederseniz herhangi bir ücret talep edilemez.
  * Rent a car belgeli bir firmanın, seyahat acentesi işletme belgesi olması, TOKKDER üyesi olması, yerli araçların en çok 3, yabancı araçların ise en çok 5 yaşında olması gerekmektedir.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Arabanın çalıntı olup olmadığına,kaskosu olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Emniyetiniz için ise fren, gaz gibi aletlerini çalıştığına bakmak lazım.
+ Yorum Gönder


araba kiralarken dikkat edilmesi gerekenler,  araç kiralarken dikkat edilecek hususlar,  araba kiralamada dikkat edilmesi gerekenler,  araba kiralarken dikkat edilecek hususlar,  araç kiralamada dikkat edilecek hususlar,  arac kiralamada dikkat edilmesi gerekenler