+ Yorum Gönder
Türkçe ve Yabancı Diller ve Türk Dili ve Kullanımı Forumunda Halk kültürü milli kültüre nasıl kaynaklık etmiştir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Halk kültürü milli kültüre nasıl kaynaklık etmiştir
  halk kültürü milli kültüre nasıl kaynaklık etmiştir kısaca


  Halk kültürü, kültür varlığının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Halk kültürü yüzyılların deneyimlerinden süzülerek biçimlenmiş, kuşaktan kuşağa aktarılarak günümüze gelmiş bir değerler bütünüdür. Sözlü gelenekte yaşatılan ürünlerle beslenen halk kültürünün özünde, bağlı bulunduğu kültüre ait örnek değerler ve ahlak anlayışı vardır.

  Halk kültürü, toplumsal ve kültürel birlik oluşturan ortak ve kültürel özellikleri bulunan toplulukların ürünleridir. Türk halk kültürü ürünlerine, Türk toplumunun sağ duyusu, günlük hayatı, dini, geleneği, dünya görüşü, beğenisi yansır
 2. Ktockn1
  ismail

  dil nesiller arası bir kültür köprüsüdür bu yüzden dil her nasıl olursa olsun her zaman bir sonraki nesle bir bilgi aktarmıştır.Kültür aktarılınca zamanla destanlar veye diğer milli niteliklerdeki değerler de aktarılır ve halk kültürü ile milli kültür arası bir ilişki olur
 3. Beriwan
  Devamlı Üye
  insanlar sosyal bir varlıktır. bu sebeple dilde olsun dinde olsun her zaman kültür değişmeye gelişmeye açıktır. bir arada yaşayan millet ister istemez halk kültürü ile milli kültür kaynaşır.
+ Yorum Gönder