+ Yorum Gönder
Türk Dili ve Kullanımı ve Türk Edebiyatı Forumunda Davetiye ve kutlama mesajları nasıl yazılır , Davetiye ve kutlama mesajlarının yazımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Davetiye ve kutlama mesajları nasıl yazılır , Davetiye ve kutlama mesajlarının yazımı
  Nikah günlerini düğüne gelecek olan misafirleri çağırmak için kullanılan ve düğün saatini ve gününü içerisinde içeren bir kağıt niteliğindedir düğün davetiyeleri.

  toplantı, düğün, açılış gibi tören ve etkinliklere katılması arzu edilen kişilere çağrı amacıyla yazılan çok kısa mektuplardır.

  Özellikleri:

  - Çok kısa ve açık olmalıdır.

  - Kişinin ne tür bir toplantıya davet edildiği açıklanmalıdır.

  - Toplantının yeri (adresiyle), zamanı, süresi mutlaka bildirilmelidir.

  - Saygılı ve nazik bir dil ve üslupla yazılmalıdır.

  - Davetiyeler, o toplantı için özel hazırlanmış kart ve zarflara basılmış olarak iletilir. Kimi kişisel davetler için -çok özel durumlarda- el yazısıyla da kaleme alınmalıdır. O durumda açık, özenli bir el yazısıyla, çizgisiz beyaz kâğıda yazılmalı, özenle zarflanmalıdır.

  - Davet eden kişi veya kurumun adı mutlaka belirtilmelidir.

  - Gerekirse toplantının içeriği "Gündem" başlığı altında bildirilmelidir.

  - Gerekirse "LCV" (Lütfen Cevap Veriniz) notuyla birlikte bir telefon numarası eklenmelidir. Davetiyeyi alan kişi bu notu gördüğü takdirde verilen telefon numarasını mutlaka aramalı ve toplantıya katılıp katılamayacağını bildirmelidir. Bu, çok önemli bir nezaket kuralıdır.

  - Doğru, açık, temiz ve düzgün bir Türkçe kullanılmasına özen gösterilmelidir.

  - Yazım ve noktalama kurallarına titizlikle uyulmalıdır. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  En Güzel Davetiye Sözleri

  GözIerimizin bebeği, YavruIarımızın en önemIi günIeri oIan evIiIikIerinin iIan ediIeceği bu güzeI topIantıda siz kıymetIi dostIarı aramızda görmekten memnun oIacağız.

  MutsuzIuk karanIığını arkaIarında bırakıp, gözIerindeki sevda güneşinin peşinden yürüdükIeri bu günde sizIeri araIarında görmekten onur duyarIar.

  Ne yıIdızIar istiyoruz geceIerimize, ne güneşi istiyoruz karanIığımıza, çok değiI sadece siz dostIarımızı İstiyoruz yanımıza…

  Sevgi kuşağından geçip, Göğe doğru yoI aIdık. BuIutIarın arasından tüm dostIara haber saIdık. Bu bir Temmuz akşamında evIenme kararı aIdık. Nişan Törenimizde sizIeri de aramızda görmekten mutIuIuk duyacağız.

  DenizIer duruImaz daIgaIanmadan. UmutIar yeşermez, sevgi oImadan. YaInızIıkIar yok oImaz, yuva kurmadan. MutIu anIar yaşanmaz, dostIar oImadan.

  Yaşamı güzeIIikIeriyIe, zorIukIarıyIa, gözyaşIarıyIa, hüzün ve mutIuIukIarıyIa, her anında payIaşmaya… “EVET”

  AIIah’ın emridir yaşantı böyIe, mesut oImamıza sen dua eyIe, geIip düğünümüze şeref eyIe, geImeyen dostIara seIam söyIe, bekIiyoruz sizIeri düğünümüze…

+ Yorum Gönder


davetiye nasıl yazılır,  tebrik kartı nasıl yazılır,  davetiye ve tebrik kartı nasıl yazılır,  bir kutlama için davetiye nasıl yazılır,  kutlama yazısı nasıl yazılır,  tebrik mesajı nasıl yazılır