+ Yorum Gönder
Türk Tarihi ve Türk kültürü Forumunda Söz ve nişan merasimi konuşma metinleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Söz ve nişan merasimi konuşma metinleri
  Söz ve nişan merasimi konuşma metinleri

  nişan töreni konuşması nişan töreni konuşma örneği merasimi konuşması merasimi konuşma metni metni
  Hayatınızın en önemli kararının ilk adımını atıyorsunuz. Bir anda kendinizi tatlı ve heyecanlı bir koşuşturmanın içinde bulacaksınız. Bu koşuşturma içinde eğer iyi bir plan yapabilirseniz, bu zorlukları rahatlıkla atlatabilirsiniz.

  Her şey, öncelikle ‘kız istemek’ ile başlar Genel olarak kız isteme merasimi kız tarafının evinde yapılır. Ailenin erkek tarafından büyüğü veya ailenin değer verdiği kişi, kızı ailesinden ”Allah’ın emri, Peygamberin kavliyle ister.” Hemen ardından söz kahveleri ikram edilir. Genç çifte yüzükler takılırken, geleneksel bir konuşma yapılıp kurdele kesilir. Hatta bekarlara kurdeleden birer parça kesilerek verilir. Kurdele ne kadar kısa ise evlenme o kadar yakın zamanda gerçekleşir diye de bir rivayet vardır.

  nisanlanmak.jpg

  Bu tip merasimlerde bir takım tecrübesizliklerden kaynaklanan yanlış anlamalar ve alınganlıklar olabilir. Mümkün mertebe olayları alttan alarak, sakince çözümlenmesini sağlamalısınız. Unutmayın ki düşüncesizce yapılan davranışlar ömür boyu süren kırgınlıklar ve küskünlükler yaratır.

  Söz gecesi kıyafetinde aşırıya kaçmayın. Gelin adaylarının sade bir etek-gömlek veya elbise, sade makyajla tamamlanmış bir saç modeli; damat adaylarının ise şık bir takım elbise, uyumlu bir kravat seçmesi uyfun düşer Unutmayın hiç bir anne-baba böyle bir gecede moda dergisinden fırlamış gibi görünen bir gelin ve damat adayı ile karşılaşmak istemez. 2. Zahra
  Üye

  Söz veya Nişan iki karşı cinsin ömürlerinin sonuna kadar sürecekleri bir birlikteliğin ilk adımıdır ve bu önemli gece de söylenen her söz bu iki kişi için çok değerlidir. Genellikle aile büyükleri konuşmayı yapar ve ikisi için güzel dilekler dilerler. Evlilikten sonra birbirlerine karşı olan sorumlulukları dile getirirler.
+ Yorum Gönder


nişan merasimi konuşması,  söz merasimi konuşması,  söz ve nişan konuşması,  nişan konuşma metni,  nişan merasimi konuşmaları,  nişan merasimi konuşması metni