+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Türk Masalları Forumunda Arkadaşlık Masalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Uğur Baki
  Devamlı Üye

  Arkadaşlık Masalı
  ARKADAŞLIK
  Kötü karakterli bir genç varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş. "Arkadaşlarınla tartışıp, kavga ettiğin her zaman bu tahtaya bir çivi çak" demiş. Genç, ilk gün tahtaya 37 çivi çakmış. Sonraki haftalarda kendi kendini kontrol etmeye çalışmış ve geçen her gün daha az çivi çakmış.
  Nihayet bir gün gelmiş ki hiç çivi çakmamış. Babasına gidip söylemiş. Babası onu yeniden tahtanın önüne götürmüş. Gence "Bugünden başlayarak tartışmayıp kavga etmediğin her gün için tahtadan bir çivi çıkar sök" demiş.
  Günler geçmiş. Bir gün gelmiş ki her çivi çıkarılmış. Babası ona "Aferin iyi davrandın ama bu tahtaya dikkatli bak. Çok delik var. Artık geçmişteki gibi güzel olmayacak" demiş.
  Arkadaşlarla tartışılıp kavga edildiği zaman kötü kelimeler söylenilir. Her kötü kelime bir yara (delik) bırakır. Arkadaşına bin defa kendisini affettiğini söyleyebilirsin, ama bu delik aynen kalacak kapanmayacak. Bir arkadaş ender bulunan bir mücevher gibidir. Seni güldürür, yüreklendirir, ihtiyaç duyduğunda sana yardımcı olur, seni dinler ve sana yüreğini açar" demiş. 2. Ezlem
  Üye

  Bir insanın kalbini kırmak kolaydır ama kazanmak zordur. Bu nedenle karşımızdaki insanı incitmemeye dikkat etmeliyiz. Bir insanı kırdıktan sonra özür dilemeyi bilmeliyiz.
+ Yorum Gönder


arkadaşlık ile ilgili masallar,  arkadaşlık ile ilgili hikayeler,  arkadaşlık ile ilgili hikaye,  arkadaşlıkla ilgili hikayeler,  arkadaşlık adlı bir masal,  arkadaşlık ilgili hikayeler