+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Türk Masalları Forumunda Masallar ve hikayeler - Hayat Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Uğur Baki
  Devamlı Üye

  Masallar ve hikayeler - Hayat
  HAYAT

  Her sabah bir ceylan uyanır Afrika’da kafasında tek bir düşünce vardır. En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek, Yoksa aslana yem olacaktır
  Her sabah bir aslan uyanır Afrika’da. Kafasında tek bir düşünce vardır. En yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek,
  Yoksa açlıktan ölecektir. İster aslan olun, İster ceylan olun hiç önemi yok. Yeter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini, Hem de bir önceki günden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğini bilin. Yaşam adlı koşuyu ne kadar güzel anlatmış Afrika atasözü, Bir önceki günden daha hızlı koşmak gerekmektedir. Çünkü eğer aslansanız, Ve en yavaş koşan ceylanı bir önceki gün yakalamışsanız Ve bugün bir ceylan yakalamak niyetindeyseniz, Artık bilmelisiniz ki en yavaş ceylan sizden daha hızlıdır, O halde düne göre hızınızı arttırmanız gerekmektedir. Yok eğer ceylansanız Ve henüz aslana yem olmamışsanız hızınızı düne göre mutlaka arttırmalısınız, Çünkü sıra size gelmiş olabilir.
  Yani Hayat koşusunda, devam edebilmenin tek koşulu var Dünden daha hızlı olabilmek Bakın bakalım şimdi kendi kendinize
  Ondan, şundan, bundan değil "Dünden" hızlı mısınız? 2. Ezlem
  Üye

  Hayat bir mücadeledir. Bu hayatta başarılı olmak için çalışmak gerekir. Bir şeylerin savaşını vermeden o şeyi elde edemeyiz. Hayat gün geçtikçe zorlaşır. Bu nedenle her geçen gün daha güçlü olmalıyız.
+ Yorum Gönder