+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Türk Masalları Forumunda Yaşanmış bir hikaye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. berke
  Devamlı Üye

  Yaşanmış bir hikaye
  yaşanmış bir hikayeyi size aktariyorum
  Bir uçak yolculuğu sırasında, bir hanım zenci bir adamın yanında oturuyordu. Hanım sinirliliğini belli edercesine hostesten başka bir yer bulmasını istedi. Öylesine antipatik ve itici bir insanın yanında oturmak istemediğini söyledi.

  Hostes bunun üzerine, tüm uçağın dolu olduğunu, fakat 1. sınıfta bir yer olup olmadığına bakacağını söyledi. Diğer yolcular şaşkınlık ve tiksintiyle olayı izliyorlardı. Bu kadının sadece terbiyesizliğine değil, bir de birinci sınıfta yolculuk edeceğine hayretle şahit oluyorlardı.
  Zavallı adamcağız, çok kötü bir duruma düşmesine rağmen, cevap vermemeyi tercih etti. Bu yüksek tansiyondaki durumda ise kadın, birinci sınıfta ve o adamdam uzak uçabileceğinden tatmin olmuştu ve susmuştu.
  Bir kaç dakika sonra hostes kadına dönerek:
  " Özür dilerim gerçekten de uçakta yer yok. Ama birinci sınıfta bir yer bulduğum için çok mutlu oldum, zira bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı ve bu değişiklik için de pilottan izin almam gerekiyordu.
  Hiç kimse sorun yaratan bir diğerinin yanında oturmaya mecbur tutulamaz dedi ve bu değişikliğe izin verdi " dedi.

  Diğer yolcular kulaklarına inanamıyorlardı. Bu esnada kadın da, bir zafer kazanmış edasıyla yerinden kalkmaya hazırlandı. Sonra hostes oturmakta olan zenciye dönerek:
  " Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürebilmem için beni takip edermisiniz lütfen. Seyahat firmamız adına kaptan pilotumuz sizden, böyle nahoş bir olayı yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için çok özür diliyor " dedi.
  Tüm yolcular uçak personelini alkışlayarak tebrik ettiler ve o yıl kaptan pilot ve hostes, bu davranışlarından dolayı firma yetkilelirince ödüllendirildi.

  İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler
  İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler
  Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutamazlar(Alıntı)
 2. Ziyaretçi

  bu yaşanmış hikayeler aslında çoğu kişinin başına gelir ama keşke paylaşsakta bazıları bundan ibret alır ve yararlanır..
 3. Ziyaretçi
  ödevim için yaşanmış hikaye lazımdı ben bunu seçtim yazacağım sağolasın gardaş
+ Yorum Gönder


hostes hikayeleri,  hikaye özetleri,  hostes ile ilgili hikayeler,  yaşanmış öyküler özet,  zenci ucak hikayesi,  zenci hikaye