+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri Forumunda Sözleşmeli Subay /Astsubay olabilmek için gerekli sağlık koşulları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_MEncH
  Özel Üye

  Sözleşmeli Subay /Astsubay olabilmek için gerekli sağlık koşulları nelerdir
  Sözleşmeli Subay /Astsubay olabilmek için gerekli sağlık koşulları nelerdir?

  Astsubay olabilmek için gerekli sağlık koşulları hakkında genel bilgi


  Sözleşmeli subay/astsubay olabilmek için gereken sağlık koşulları; 4678 sayılı ''Türk Silahlı Kuvvetlerinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar Hakkında Kanun '' ve ''Kanunun Uygulanmasına ilişkin Yönetmelik'' ile TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilmektedir.Buna göre; sözleşmeli subay/astsubay adaylarında istihdam edilecekleri sınıflarda görev yapan muvazzaf subay/astsubayların sağlık yetenekleri aranır.

  Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve her vatandaşın serbestçe erişebileceği bu kanun ve yönetmelik metinlerinde belirlenen esaslar dahilinde, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi kuvvet ihtiyaçlarına uygun olarak değişik periyotlarda personel teminine gitmektedirler. Belirtilen statülerde personel teminine gitmeleri halinde, bu durumu basın yoluyla kamuoyuna duyurmaktadırlar. Bahse konu ilanlarda hangi nitelikleri haiz kişiler arasından hangi usul ve şartlarla personel alımı yapacaklarına ayrıntılı olarak yer vermektedirler.

  Söz konusu “Personel Alım İlanları”, internet adresinde bulunan Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı linkleri ile ulusal basın-yayın organlarında yayınlanan ilanlardan takip edilebilmektedir.
 2. Acil

  Sözleşmeli Subay /Astsubay olabilmek için gerekli sağlık koşulları nelerdir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder