+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri Forumunda Yüksek okul mezunlarının astsubay olarak TSK mensubu olmaları için yapılması gerekenler nelerdirYüks Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_MEncH
  Özel Üye

  Yüksek okul mezunlarının astsubay olarak TSK mensubu olmaları için yapılması gerekenler nelerdirYüks
  Yüksek okul mezunlarının astsubay olarak TSK mensubu olmaları için yapılması gerekenler nelerdir?

  TSK mensubu olma hakkında bilgi


  Yüksek okul mezunu bir vatandaşın astsubaylığa nasbı
  a. 467 sayılı Türk Silâhlı Kuvvetlerinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar Hakkında Kanun kapsamında sözleşmeli astsubay olarak ya da,
  b. 926 sayılı TSK Personel Kanunu ve Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği kapsamında doğrudan muvazzaf astsubaylığa geçiş şeklinde olabilmektedir.,
  Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve her vatandaşın serbestçe erişebileceği bu kanun metinlerinde belirlenen esaslar dahilinde, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi kuvvet ihtiyaçlarına uygun olarak değişik periyotlarda personel teminine gitmektedirler. Belirtilen statülerde personel teminine gitmeleri halinde, bu durumu basın yoluyla kamuoyuna duyurmaktadırlar. Bahse konu ilanlarda hangi nitelikleri haiz kişiler arasından hangi usul ve şartlarla personel alımı yapacaklarına ayrıntılı olarak yer vermektedirler.
  Söz konusu “Personel Alım İlanları”, internet adresinde bulunan Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı linkleri ile ulusal basın-yayın organlarında yayınlanan ilanlardan takip edilebilmektedir.
 2. Acil

  Yüksek okul mezunlarının astsubay olarak TSK mensubu olmaları için yapılması gerekenler nelerdirYüks isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


yüksekokul mezunları astsubay,  yüksekokul mezunlarına astsubaylık