+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri Forumunda sözleşmeli er alımı şartları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  sözleşmeli er alımı şartları
  Sözleşmeli er alımı şartları

  Sözleşmeli er alımı şartları hakkında bilgi


  Sözleşmeli askerlik Şartları Nelerdir?
  Sözleşmeli er alımı başladı†Şartları

  sözleşmeli er alımı şartları
  Sözleşmeli askerlik Şartları Nelerdir?
  Sözleşmeli er alımı başladı†Şartları

  Sözleşmeli askerlik modeline göre, en az ilköğretim mezunu, askerliklerini erbaş ve er olarak tamamlayan, terhislerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmeyen ve 26 yaşından gün almayan Türk vatandaşları, sözleşmeli er olabilecek.

  Bu kişilerin, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış, cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi; devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar ile halkı askerlikten soğutmak gibi suçlardan mahkum olmaması şartı aranacak. Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan 1 ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkum olanlar, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmayanlar, yapılacak fiziki kabiliyet testi ve mülakatlarda başarılı olamayanlar da sözleşmeli er ve erbaş olamayacak.

  Askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişikleri kesilen personel, sözleşmeli er olarak alınmayacak.
 2. Acil

  sözleşmeli er alımı şartları isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder