+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Türk Tarihi Forumunda Ermeni Gerçekleri - Dört T" Planı Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Ermeni Gerçekleri - Dört T" Planı Nedir
  Ermeni Gerçekleri - Dört T" Planı Nedir

  Dört T" Planı Nedir
  ,
  İşin ucunu insanların canına kastetmeye kadar götüren Ermeni terörünün amacı; sözde Ermeni soykırımı iddialarını ve Ermenilerin taleplerini dünya kamuoyuna duyurmaktır. Nihai hedef ise, "Büyük Ermenistan" rüyasıdır. Büyük Ermenistan'a giden yolda atılması gereken en önemli adım, sözde iddialar konusunda kamuoyu oluşturmak ve Türkiye'ye yönelik emelleri gerçekleştirmektir.
  Bunun için uygulamaya konan ve "Dört T" şeklinde adlandırılabilecek olan plan şu dört kavrama dayanmaktadır: Tanıtım, Tanınma, Tazminat ve Toprak Buna göre, sözde Ermeni sorunu tüm dünyada terör yoluyla "tanıtılacak", sözde iddialar dünya kamuoyunca kabul edilip Türkiyece "tanınacak", sözde soykırımdan dolayı Türkiye'den "tazminat" alınacak ve "Büyük Ermenistan" sınırları içerisinde yer aldığı iddia edilen "toprak" parçası Türkiye'den koparılacaktır!
  "Dört T" planına dayanak oluşturan Ermeni iddiaları ise şunlardır:
  1. Türkler Ermenistan'ı işgal ederek Ermenilerin topraklarını ellerinden almışlardır.
  2. Türkler 1877-78 savaşından itibaren Ermenileri sistemli olarak katliama tabi tutmuşlardır.
  3. Türkler 1915 yılından itibaren Ermenileri planlı şekilde soykırıma tabi tutmuşlardır.
  4. Talat Paşa'nın Ermenilerin soykırıma tabi tutulması konusunda gizli emirleri vardır.
  5. Soykırımda hayatlarını kaybeden Ermenilerin sayısı 1.5 milyondur.
 2. Ziyaretçi

  Oncelıkle sunu demek ıstıyorum butun avrupa kendı soykırımlarına bır baksınlar gecmıste yaptıkları ve hala ulke ıcınde azınlıklara yapılanlar hem soykırım hemde ırkcılık avrupaya aıt bır duygudur yada hırıstıyan alemıne aıt bır duygudur.
  Ve bugun bıle daha sıcagı sogumamıs ermenı nın azarı turklerıne yaptıgı katlıamı gormezden gelen kor avrupanın boyle bır yalanla bıryere varamayacagını garantı verırım.
  Turkıyede oyle bır soykırım olsaydı bugun turkıyenın en egıtımlısı en zengını en cok ıssahıplerı yahudıler ve ermenıler olmazdı.
  Boyle sacmalıkları yapanlar once kendı pıslıklerıne baksınlar ondan sonra 800 yıldır var olan ve asla hıcbır ırkı ve dını ıncıtmeyen turk halkından ozur dılesınler.

  Bızlerle olmak bır seref ve gurur olmalı sızın gıbı ınsanlara cunku benım mılletım kın gutmeyen ınsanı ınsan olarak kabul eden bır mıllettır.

  Anlasılan avrupa kanla beslenen bır gurup oldugu ıcın halada doymuyor.

  Bırgun umuyorum kendı kanlarını ıcerler.

  Saygılar
+ Yorum Gönder