+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Türk Tarihi Forumunda İsmet inönü neden sevilmez Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İsmet inönü neden sevilmez
  İsmet inönü neden sevilmez

  İsmet inönü  ismet inönü türkiye yi o kadar baskiya ragmen ikinci dünya savasina sokmamis ve bu sayede de türkiye herhangi bir vurgun, yemeden yoluna devam etmistir.

  bu cok önemli bir seydir, eger bugün atatürk hala türkiye nin gündeminin bas kösesinde yer aliyorsa, bu türkiye 2.dünya savasina girmedigi icindir. 2.dünya savasina da 1.ye de katilmis bütün devletler icin 1.dünya savasi "gecmis" bir savastir, ancak dünyadaki dengeler 2.savasla daha bir degismis mesela "dogu" blogu, kurulmustur. dogu blogunun olusmasinin sebebi tamamen 2.dünya savasidir.

  smet-in-n-neden-sevilmez.jpg
  türkiye nin bu savasa dahil edilmesi icin gerek almanlar gerek ingilizler gerekse de ruslar cok ugrasmislar ama inönü inat edip savastan, kacinmistir. ve cok da iyi etmistir.

  sagolsundur, varolsundur(artik pek "sag" olamaz ama sayesinde bircok belki de binlerce kisi halen "sag"dir)

  edit : yazilanlari okudum. tavsiye var onu da okudum. tartisilabilir seyler yazilmis. yalniz her ne yanlis yapmis olursa olsun, insanlik tarihinin en acimasiz savasi olan 2.dünya savasina türkiye´nin girmemesi cok iyi olmustur. ve eger girseydi, hangi tarafa dahil olup da girecekti? ruslara mi almanlara mi? ingilizlere mi? abd lilere mi?hepsinin türkiye aleyhtari politikalari mevcuttur, ve sen osmanli nin kaybettigi topraklari almaya kalksan alabilir miydin? hic sanmiyorum.

  2.dünya savasina girmemek en büyük katliamlarin yapildigi bir savasa katilmamaktir ve her ne olursa olsun, bu cok önemli, alti kalin kalin, cizilmesi gereken bir noktadir. 2. Acil

  İsmet inönü neden sevilmez isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


ismet inönü neden sevilmez,  ismet inönü neden sevilmiyor,  inönü neden sevilmez