+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Türk Tarihi Forumunda Malazgirt Savaşı kaybedilmiş olsaydı sonuçları neler olurdu? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Malazgirt Savaşı kaybedilmiş olsaydı sonuçları neler olurdu?
  Malazgirt Savaşı kaybedilmiş olsaydı sonuçları neler olurdu?

  Malazgirt Savaşı kaybedilmiş olsaydı
  Türklerin Anadolu yürüyüşü başlamaz ve bu topraklarda hakimiyet sağlanmazdı. Kazanılan savaş sonrasında Türk boyları uzun süre bu Anadolu topraklarında kaldı ve Türk yurdu haline geldi.


  Alp Arslan’ın Hristiyanlara dinlerini yaşama özgürlüğünü tanıması Anadolu’nun fethine nasıl katkıda bulunmuş olabilir?

  Anadolu’nun Türk yurdu olmasında askerlerin başarısının yanında bu yeni vatana gelen bilim insanları, sanatkârlar, tüccar ve esnaf grupları ile şeyh ve dervişlerin de önemli katkıları oldu. Halkın eğitiminde, Anadolu’yu vatan olarak benimsemesinde önemli rol oynayan önemli şahsiyetler arasında Mevlana Celaleddin Rumi, Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre, Ahi Evran gösterebiliriz.

  Malazgirt meydan savasının Anadolu’nun Türk yurdu olmasında etkisi nedir konusunda sizlere bilgi verdik. Sizlerde Anadolunun Türk yurdu olması araştırabilirsiniz ve Malazgirt savaşının Anadolu’ya etkisi hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz.

  Bir önceki yazımız olan Basın Ahlak Yasası başlıklı makalemizde basın ahlak kuralları, basın ahlak yasası ve basın ahlak yasası hükümleri hakkında bilgiler verilmektedir. 2. Acil

  Malazgirt Savaşı kaybedilmiş olsaydı sonuçları neler olurdu? isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


malazgirt savaşı kaybedilmiş olsaydı sonuçları neler olurdu,  malazgirt savaşı kaybedilmiş olsaydı sonuçları ne olurdu