+ Yorum Gönder
Operatörler ve Turkcell Forumunda Turkcell Telefon Yedekleme Servisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Turkcell Telefon Yedekleme Servisi
  Turkcell Telefon Yedekleme Servisi hakkında

  Arkadaşlar bana hemen Türkcell telefon yedekleme servisi ile ilgili bilgi gerekiyor yardımcı olur musunuz?

  Turkcell Telefon Yedekleme, cep telefonunuzu sizin için ücretsiz ve güvenle yedekler. Böylece telefonunuzu değiştirdiğinizde, kaybettiğinizde kısacası telefonunuzun başına ne gelirse gelsin, yeni telefonunuza eski telefonunuzdaki bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

  Turkcell Telefon Yedekleme ile cep telefonunuzdaki rehberinizi, smslerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, takvimlerinizi, görevlerinizi ve notlarınızı yedekleyebilirsiniz.*

  Ayrıca Turkcell Telefon Yedekleme ile telefon rehberini yedeklemiş aboneler, bilgilendirme mesajları içinde, arayanların numaraları yerine rehberinde kayıtlı isimlerini görebilir.

  Turkcell Telefon Yedekleme'den faturalı ve ön ödemeli hatlı tüm Turkcell aboneleri yararlanabilir.

  *Yedeklenecek bilgiler telefondan telefona değişebilmektedir, detaylı bilgi için telefonyedekleme.turkcell.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Turkcell Telefon Yedekleme servisini kullanmak tamamen ücretsizdir.
  Servisle uyumlu bir cep telefonunuz varsa, YEDEK yazıp 2222'ye kısa mesaj gönderin. Telefonunuz servisi destekliyorsa, telefonunuza Telefon Yedekleme uygulamasını indirme için wappush mesajı (link içeren kısa mesaj) ve bilgilendirme mesajı gönderilir. Mesajın içerisindeki linki tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirin ve kurun. Uygulamanın indirilmesi bittiğinde otomatik olarak kurulum başlar. Kurulum bittiğinde Turkcell Telefon Uygulama'sını tıklayarak çalıştırdığınızda karşınıza YEDEKLE, AYARLAR ve GERİ YÜKLE'den oluşan bir menü gelir. Telefonunuzu yedeklemek için YEDEKLE'yi, daha önceden yedeklediğiniz bilgileri yeni telefonunuza aktarmak için GERİ YÜKLE'yi seçmelisiniz.

  Telefonunuz bağlantı noktası seçmenizi ister ise, Turkcell WAP bağlantı noktasını seçmelisiniz.

  Telefon bilgilerinizi yedeklemek için mutlaka Turkcell Telefon Yedekleme uygulamasını çalıştırıp YEDEKLE'yi seçerek yedeklemeyi başlatmanız gerekmektedir.

  Ayrıca isterseniz, Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasından da saklamak istediğiniz kayıtları girerek kendi kişi listenizi oluşturabilir veya telefonunuzdan aktardığınız kayıtlarda değişiklik yapabilirsiniz.

  Servisle uyumlu yani yedeklemeyi destekleyen cep telefonunuz yoksa, Turkcell Telefon Yedekleme'nin Web sayfasından kayıtlarınızı girebilir, listenizi saklayabilirsiniz.

  Turkcell Telefon Yedekleme servisinin kullanım koşulları için tıklayın.

  Yedekleme destekleyen telefon modelleri* için tıklayın.

  *Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Turkcell Telefon Yedekleme servisi kapsamında desteklenen telefon modellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu bağlamda Turkcell Telefon Yedekleme servisi tarafından desteklenen telefon modelleri arasından bazı telefon modelleri artık desteklenmeyebilir veya yeni telefon modelleri Turkcell Telefon Yedekleme sistemine eklenebilir. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Turkcell Telefon Yedekleme servisi kapsamında, çalışma prensiplerinde ve altyapısında her türlü değişikliği yapma hakkını ve gerekli gördüğü zaman servisi kapama hakkını saklı tutar. Turkcell Telefon Yedekleme servisi kullanıcıları bu koşulları peşinen kabul ederler.
  Telefonumu nasıl yedekleyebilirim?
  Turkcell Telefon Yedekleme servisini kullanmak için 2222'ye YEDEK yazıp gönderin. Telefon modelinize göre size bir link içeren bilgi mesajı (wappush) veya ayar mesajı gönderilir.

  Telefonunuza link içeren bilgi mesajı gelirse, içerisindeki linki tıklayarak Turkcell Telefon Yedekleme uygulamasını telefonunuza indirmeniz, indirdikten sonra telefonunuzun Uygulamalar menüsünden çalıştırmanız ve yedekleme işlemini başlatmanız gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra telefonunuza bir ayar mesajı gelirse, onu pinkodu 1234 girerek kaydetmeniz gerekmektedir. Uygulamayı çalıştırmak istediğinizde uygulamayı ayarlamanızı isterse, uygulamanın olduğu menü ekranında seçeneklerden veri iletişimi menüsündeki tüm seçenekleri "hiçbir zaman sorma/her zaman izinli" olarak seçmeniz gerekmektedir.

  Telefonunuza ayar mesajı gönderilir ise, ayar mesajını pinkodu 1234 olarak kaydedip, telefonunuzun Senkronizasyon (Sync) menüsünden senkronizasyonu başlatmanız gerekmektedir.


  --------------------------------------------------------------------------------

  Turkcell Telefon Yedekleme web sitesinde yedekleme hatalarını nasıl düzeltebilirim?
  Silinen kartvizit bilgileri çöp kutusuna gönderilir ve buradan geri kurtarılabilir. Turkcell Telefon Yedekleme servisi, çöp kutusunun içeriğini her 30 günde bir siler. Bilgiyi geri almak istiyorsanız 30 gün içinde bunu yapmalısınız. Aksi takdirde çöp kutusundan silinen bilgiler geri kurtarılamaz. Kartvizit bilgileriniz hatalı geldiyse Web sitesi üzerinde ilgili kartvizit bilgilerini düzeltebilir ve bundan sonra yapacağınız ilk geri yükleme işlemi ile bu bilgilerin telefonda da düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.


  --------------------------------------------------------------------------------

  Turkcell Telefon Yedekleme ile cep telefonumdaki hangi kayıtları güncelleyebilirim?
  Turkcell Telefon Yedekleme uygulaması ile cep telefonunu rehberinizin yanı sıra, smslerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, takvim, görevler ve notlarınızı yedekleyebilirsiniz.

  Turkcell Telefon Yedekleme servisinin kapasite limitleri aşağıda yer almaktadır.

  Yedeklenecek içerik Üst Kapasite
  Rehber 10.000 Adet (en fazla 20 grup yapılabilir)
  Resim ve Videolar 25 MB (en fazla 200 dosya olabilir)
  SMS, Takvim, görevler ve notlar Limitsiz

  --------------------------------------------------------------------------------

  Yedekleme yaparken cep telefonu rehberimdeki bilgileri kaybetmemek için nelere dikkat etmeliyim?
  Yapacağınız ilk başarılı yedekleme işlemi sonucunda cep telefonu rehberinizdeki tüm kayıtlar Turkcell Telefon Yedekleme servisine aktarılır. Bu ilk yedekleme işleminden sonra cep telefonu rehberinizde yaptığınız herhangi bir ekleme/değişikliği Turkcell Telefon Yedekleme'de de görebilmek için tekrar yedekleme yapmanız gerekir. Aynı şekilde Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasını da yeni kayıt ekleme veya değişiklikler için kullanıyorsanız, bu sayfada yaptığınız herhangi ekleme veya değişikliklerin hepsi cep telefonunuzdan başlattığınız geri yükleme işlemi sonucunda cep telefonu rehberinizde de görülür. Yani, Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasında bir kayıt sildiyseniz, yedekleme sonrasında bu kayıt cep telefonundan da silinir. Bu nedenle cep telefonu rehberinizden silmek istemediğiniz kayıtları kesinlikle Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasından da silmemeniz gerekir.
 2. Acil

  Turkcell Telefon Yedekleme Servisi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder