+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Türkiye Gezi Rehberi Forumunda Bodrum Bodrumu gezelim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bodrum Bodrumu gezelim
  Bodrumu gezelim


  Homeros'un yazılarında geçen, geçmişi çağlar öncesine uzanan Bodrum (antik adıyla Halikarnassos) tatil için de en az tarihi kadar çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Türkiye'deki tatil yerleri içerisinde eninde sonunda deneyeceğiniz yerlerden birisi olan Bodrum tatil mekanları arasında sizi en çok eğlendireceklerden bir tanesi. Yaz tatili için olmazsa olmazlar olan güneş, deniz ve kumun yanısıra; Bodrum otelleri, eğlence mekanları, gece hayatı fırsatları ile eşsiz bir tatil yaşamanız için en iyi fırsatlardan biri. Bodrum tatil olanakları gördüğü yoğun ilgiye paralel olarak, pek çok gelir grubundan insanları ağırlamaya elverişli değişik özelliklerde otellerden ve konaklama tesislerinden oluşmaktadır.

  Bodrum otelleri ile sizi ağırlamaya, Bodrum kiralık araba (rent a car) şirketleri ile sizi gezdirmeye, Bodrum emlak ofisleri ile size Bodrum'daki yaşayacaklarınızı bir ömre taşımaya yardım etmeye, Bodrum tatil yerleri ile size günlük strestlerden arınmanız için hizmet etmeye hazır.

  Bodrum tatil cennetinde ilginizi çekebilecek başlıca eserler ya da bölgeler şunlardır: Antik Tiyatro, Kaya Mezarları, Myndos Kapısı, Çıfıt Kale (Aspat), Antik Kentler: Myndos (Gümüşlük), Termena (Akçaalan) Telmisos (Gürece), Kadıyanda (Aşağıgöl), Theangela (Etrin) Yarımada, Stratonikeia, Lagina, Sedir Adeun (Kedreae), Sarnıçlar, Bodrum Kalesi (Saint Petrum), Mustafa Paşa Cami, Tepecik Cami, Adliye Cami; Güvercinlik, Torba, Gölköy, Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Turgutreis, Akyarlar, Bağla, Aspat, Ortakent, Bitez, Karaada, Ada Boğazı (Akvaryum) plajları.
 2. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bodrum Tarihi

  Hanikalkmassus‘ta (Bodrum‘un eski adı) M.Ö. 484 yılında doğan ve “Tarihin kızkardeşi” olarak bilinen Herodotos‘a göre Bodrum Got‘lar tarafından kurulmuştur. Daha sonra Karya ve Leleg‘ler bu bölgeye yerleştirmişlerdir. M.S.650 yılında Magareliler gelerek şehri iyice genişletmişler adını da Hanikalkmassus olarak değiştirmişlerdir. Bodrum M.S. 886 yılında Persler‘in egemenliğine girmiştir.
  Hanikalkmassus en “parlak” devrini M.S. 953 yılında Mokarya bölgesinin başkenti olunca yaşamıştır. Dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum bu dönemde Kral Mausolos‘un anısına kızkardeşi ve aynı zamanda karısı olan Artemisia tarafından köylülere yaptırılmıştır.

  Bodrum M.S. 1192 Romalıların eline geçmiş ancak bu dönemde beklendiği üzere önemli bir gelişme göstermemiştir. M.S. 1395 yılında Bizharslılar, M.S. XVI yüzyılda Türkler tarafından harslanmıştır. I. Haçlı savaşlarında Bizanslıların, XIV. yüzyılda tekrar Türklerin eline geçmiştir. 1415 yılında Rodos Şövalyelerinin eline geçmiştir. 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde tekrar Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra adı şehre hakim olan kötü koku ve sıcak havalarda yüksek tepelere kadar ulaşan pis deniz havasından dolayı Bodrum olarak değiştirilmiştir. Modern Bodrum, tarihini bugünkü sosyal ve kültürel yaşamda da yansıtmakta, ülkenin deniz kum ve seks turizmine “elinden” gelen katkıyı sağlamaktadır. Ülkenin önemli kağıt üreticileri, Bodrumluların son yıllarda artan tensel tatmin hizmetlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla Bodrum ve çevresine modern tesisler kurma girişimlerine başlamıştır. Bodrum halkı, bu tarihsel misyonu yerli ve yabancı turistlere de hizmet vererek sürdürmektedir.
  Bodrumun Coğrafi Durumu
  Kuzeyde Güllük, Güneyde Gökova Körfezi’nin çevrelediği Bodrum Yarımadası’nda yeralan ilçemizin Milas İlçesi ile kara sınırı vardır. İl merkezine uzaklığı 115 km.dir. 557 km² alana sahip olan ilçe Yeryüzü şekilleri bakımından engebeli ve iç kesimleri ovalık, kıyıları çok girintili ve çıkıntılı, toprak yapısı itibariyle çok fazla kalker içerikli alanlardan oluşur.İlçenin kıyı uzunluğu 86 deniz milidir. En yüksek yeri Mazı köyü sınırları içerisinde bulunan Yaran Dağı (873 m)dır.


  Bodrumu gezelim.jpg

  Bodrumu gezelim2.jpg

  Bodrumu gezelim1.jpg


  İklim itibariyle Ege ve Akdeniz iklimlerinin sentezinden oluşan bir özelliğe sahiptir. Yarımada olarak mikro klima alan özelliği gösterir. Yaz aylarında hiç nem bulunmaz. Kış aylarında ise nem oranı oldukça düşüktür. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları oldukça ılık ve yağışlıdır. 1970 yılından bu yana kar yağışı 2004 yılı Şubat ayında meydana gelmiş ve kar kalınlığı ortalama 5 cm.yi bulmuştur.

  Yarımada bitki örtüsü olarak çok belirgin bir şekilde ikiye ayrılmıştır. Bodrum-Milas karayolunun batısında yer alan kısımda bitki örtüsü yer yer çalılık ve fundalıklar ile yörede ” çeti ” tabir edilen dikenli otlarla kaplıdır. Karayolunun doğusunda yer alan kısım iğne yapraklı kızıl çam, yabani çilek, mersin ve sandal ağaçlarıyla kaplıdır. İlçenin % 61.3’ü orman sayılan alanlardandır. İlçede düzenli akarsu yoktur. Mumcular Beldesinde bulunan Sulama Göleti ise sulama ve içmesuyu amaçlı kullanılmaktadır.

  Bodrumda Turizm

  Bodrum plajlarıyla, gece hayatıyla, Bodrum Kalesi ile tüm dünyada bilinen Turizm merkezlerinden biridir. İlçe merkezindeki plajın yanında Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak, Gümüşlük, Yalıçiftlik, Türkbükü gibi bugün belde olmuş eski köylerdeki plajlar yeşille mavinin en güzel birleştiği yerler olarak bilinir. Yat turizmi ilçede gelişmiştir.
  Bunların dışında çok eski dönemlerden beri bu bölgede yerleşim olması dolayısıyla pek çok tarihi kalıntı vardır. Bunlardan bazıları: Termera, Mindos, Telmissus, Pedesa, Antik Tiyatro, Mausoleion, Göktepe ve Mindos Kapısı’dır
  Bodrum Plajları

  Güvercinlik : Bodrum’a 25 km. uzaklıkta, yeşil ve mavinin iç içe geçtiği harika güzelliğe sahip bir koydur. Güvercinlik bu doğal ve doyumsuz güzelliği yanında, karşısında bulunan Salih Adası ile de ilgi çekmektedir.

  Torba : Bodrum’a 5 km. uzaklıkta sakin bir köydür. Çam ve zeytin ağaçlarının yeşilliği ile pırıl pırıl bir denizin kaynaştığı şirin ve hareketli bir koy olan Torba’dan Didim, Milet ve Priene’ye tekne turları yapılmaktadır.

  Gölköy : Bodrum’un 13 km. kuzeyinde bulunan Gölköy, çam, mandalina ve palmiye ağaçlarının serin bir denizle birleştiği doğa harikası yörelerimizden biridir.

  Gündoğan : İnsan elinin az değdiği, güzelliğini en doğal biçimiyle hala korumakta olan Gündoğan Koyu, Bodrum’a 18 km. uzaklıkta olup mandalina bahçeleri ile ünlüdür.

  Yalıkavak : Bodrum’a 18 km. uzaklıkta bulunan köy, yarımadanın kuzeybatısındadır. Yel değirmenleri, denizi, balığı ve narenciyesi ile ünlü olan Yalıkavak’ın bir diğer özelliği de en ünlü süngercilerin buradan çıkmasıdır.

  Gümüşlük : Yarımadanın en eski yerleşim birimlerinden biridir. Bölgede Tavşan Adasını karaya bağlayan eski limanın kalıntılarını yer yer görebilmek mümkündür. Berrak denizi ve balığı ile ünlü olan Gümüşlük ayrıca flora yapısının zenginliği ile de dikkat çekicidir.

  Kadıkalesi : Berrak bir deniz ve narenciye bahçeleri ile çevrili olan Kadıkalesi, Bodrum’a 23 km. uzaklıkta olup adını Helenistik dönem mimarisinin örneklerinden olan kale kalıntısından almıştır.

  Turgutreis : Adını ünlü Türk denizcisi Amiral Turgut Reis’ten alan kasaba Bodrum’dan sonra yarımadanın en kalabalık yerleşim merkezidir. Gün batımının en güzel izlendiği yerlerden biri olan Turgut Reis mandalina bahçeleri ile ünlüdür.

  Akyarlar : Nefis bir kumsala ve pırıl pırıl bir denize sahip olan koy, Bodrum’a 13 km. uzaklıktadır. Antik adı Arhialla olan Akyarlar, sörf için son derece uygun koşullara sahip olması ile dikkat çekici olmaktadır.

  Bağla : Yarımadanın en güzel koy ve plajlarından birine sahip olan Bağla, kamp yapmaya oldukça elverişli olup Bodrum’a 14 km. uzaklıktadır.

  Aspat : Yöresel türkülerde adı geçen Aspat’ın eski adı Aspartos’tur. Bağla’dan sonra deniz kıyısında yükselen bölgede, Klasik Çağ’dan günümüze dek gelen çeşitli uygarlıkların kalıntıları görülebilmektedir.
  Ortakent : Mandalina bahçeleri ve ılık denizi ile ünlü olan Ortakent Bodrum’a 14 km. uzaklıkta olup Bodrum’daki köy yaşamını gözlemlemek için en uygun noktalardan biridir.

  Bitez : Bodrum’a 10 km. uzaklıkta bulunan Bitez, köyle deniz arasındaki araziyi kaplayan mandalina bahçeleri ile maviyle yeşilin birleştiği en güzel köşelerden biridir.
  Karaada : Bodrum’a yaklaşık 6 km. mesafede bulunan Karaada, şifalı sıcak suyu ile ünlüdür. Doğal bir mağaradan çıkan bu suyun ve mağaradaki çamurun çeşitli rahatsızlıklar üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir.
  Ada Boğazı (Akvaryum) : Suyun berraklığı nedeniyle Akvaryum adıyla adlandırılmaktadır. İç adanın açıklarında 30 m’ye kadar derinliği olan deniz tabanı çıplak gözle görülebilmektedir.

  Bodrumda ULAŞIM
  Karayolu: Bodrum’a ülkemizin tüm illerinden düzenli otobüs seferleri ile ulaşılmaktadır. Otobüs terminali şehir merkezindedir.
  Otogar Tel : (+90-252) 316 26 37
  Denizyolu: Yunan Adaları İstanköy’e (Cos) ve Rodos’a düzenli feribot seferleri yapılmaktadır. Bodrum’dan Datça (Knidos) , Didim ve Dalyan’a da deniz bağlantıları bulunmaktadır. Feribot ve deniz otobüslerinin hareket noktaları Ana Limandadır
  Bodrum Feribot Acentesi :(+90-252) 316 08 82
  Bodrum Express (Deniz Otobüsü)(+90-252) 316 10 87
  Havayolu: Bodrum-Milas Havaalanı ilçe merkezine 30 km. uzaklıktadır. Ulaşım THY servisleri, taksi ve dolmuşlarla yapılmaktadır.
  Havalimanı Tel: (+90-252) 523 01 01
 3. Gizli @ yara
  Özel Üye
  bodrum

  Bodrum'da hayat, ikiye ayrılır. Gündüz mükemmel plajları, doğası, tarihi. Gece ise sabahlara kadar süren eğlence hayatı ile, Bodrum anlatılmaz yaşanır

  Halicarnassos ya da yeni adıyla Bodrum Tarihin babası Heredot'un yaşadığı, eğlenceli plajlarının, ilginç efsanelerinin, bembeyaz evlerinin, ve sınırsız gece hayatının kalbini attığı yer


  Bodrum her tarza hitap ediyor olmasıyla bu kadar meşhur bir bölge olduğunu söylemek yanlış olmaz! Lüks otellerde konaklayabilir, minderlerin üzerinde güneşlenebilir, maviye olan hayranlığınız Bodrum'da tepelerinden görünen deniz ve gökyüzü uyumuyla daha da artabilir, su altı dünyasının en bilinmezini keşfedebilir, tarih kalıntılar müzeler, alışveriş, gece eğlenceleri, ya da palmiyeler arsında uzun yürüyüşler yapabilir, köy yaşantısı içinde huzur bulabilir, güneşin batışını seyrederken hayata bir kere daha sımsıkı sarılabilirsiniz.

  BODRUM'U KEŞFET

  Bodrum Kalesi: Bodrum'u Bodrum yapan bir çok özelliklerden bir tanesi de, her yerden görülen kalesidir. Surların heybetli duruşlarının haricinde içini gezme fırsatını da kaçırmayın!

  Bodrum Kalesi, 15 yüzyıldan bu ana dimdik ayakta kalan yapılan bir tanesidir. Yıllara, farklı kültürlere, savaşlara tanıklık etmesi duruşuna ayrı bir özellik katmaktadır. St. Jean şövalyeleri tarafından yaptırılan kale, içi içe 3 surdan ve 5 kuleden oluşuyor. Şövalyeler zamanında içinde bulunan kilse 1525 yılında camiye çevrilmiş, 1895 yılında ise içine bir hamam eklenerek bugünkü halini alıyor.

  Su Altı Arkeoloji Müzesi: Bodrum berrak denizi ve keşfedilen keşfedilmeyi bekleyen su altı yaşamıyla alternatif sporlardan hoşlanan insanlar için önemli bir merkezdir. Ancak burada ki su altı dünyası sadece balıkların ve canlıların yaşamalarıyla bitmiyor. Suyun altında yatan tarih Bodrum'da su yüzüne çıkıyor. Bodrum Kalesinin içinde yer alan bu müze 1964 yılında açılmış Dünyanın ve Türkiye'nin ilk ve tek, su altı müzesi olan bu müze Bu müzede şüphesiz en çok ilgi çeken ise; üç ayrı batık gemi sergilenen bölümdür.

  Dünyanın 7 harikasından
  biri olan Mozole
  Mozole: Dünyanın 7 harikalarından biri olan Mozole, Bodrum'da bulunuyor. Daha doğrusu, bulunuyordu demek daha doğru olur! 1303 yılında bir depremle yıkılan bu yapının M.S 12 yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir.. Bugüne kadar sadece tarihçi Plinius'un anlatılarından yola çıkılarak çizilen bir resmi bulunmaktadır. Basamaklı bir piramit görünümümde olan bu harikanın tepesinde zafer arabaları bulunuyordu.

  BÖLGELER

  Bodrum genelden çok ayrıntıya girilebilecek olan bir bölgedir. Ve bu bölgenin içinde bulunan bölgeler ise tek tek keşfetmeyi özel bir özeni hak etmektedir.

  TURGUTREİS: Bodrum'da 18 kilometre uzaklıkta olan bölge mandalina çiçekleri 2,5 kilometre uzunluğunda olan kumsalları ve her türden ihtiyacınızı karşılayan olanaklarıyla ile sizi tatile çağıran bir bölge. Limanı, parke döşeli yolları, denizi, plajları, modern cafeleri, eğlence hayatına dair bulabileceğiniz seçkin mekanları, palmiyeli yolları ile Turgutreis adı kadar yaşayacaklarınızla da aklınızda kalacak bir bölge.

  Turgutreis
  YALIKAVAK: Bodrum Yarımadasının 18 kilometre uzaklığında bulunan bu bölge, yel değirmenleri ile oldukça ünlüdür, marinası etkin özellikler taşıyan mekanları ve daha bir çok özelliğiyle oldukça önemli olan bir diğer bölgedir.

  BİTEZ: Adına türküler yazılan bu bölgede tadına doyamayacağınız güzelliklerle karşılaşacaksınız. Turuncu mandalina ağaçları ve etrafı saran çiçek kokuları, taş evleri, mavi denizin üzerinde bulunan rengarenk sörfler sayesinde hem sörf tutkunlarına hem de bu renklerin dansını seyretmek isteyen ziyaretçilere ayrı keyifler yaşatan bir bölge Bitez

  ORTAKENT: Bodrum merkeze karadan 7 kilometre uzaklıkta olan kasaba havasını koruyabilmiş bir beldedir. Yapılan çeşitli arkeolojik kazılar sonucunda Roma ve Bizans kalıntılarına rastlanması sonucunda Osmanlı döneminde önemli yerleşim birimlerinden bir tanesi olduğu bilinmektedir. Tarım hayvancılıkla uğraşan yöre halkı bu uğraşları sayesinde turistleri kendilerine çekmeyi başarmışlardır. Ortakent'de bulunan kumsallardan en çok ilgi çeken plaj ise Camel Beach'dir. Eskiden Kargı Koyu diye bilinen bu doğal plajda güneşlenen eveler sayesinde bu ismi almıştır.

  GÜNDOĞAN: Zeytin ağaçları, mandalina çiçekleri, Peynir Çiçeği Mağarası ile keyfine doyum olmaz.

  YALIÇİFTLİK: Tarlalar, köy havası, köy kadınlarının yaptığı halılar, dokumalar kilimler. bu köy dokusu modern tesislerle birleşince ortaya farklı manzaralar çıkıyor.

  Bodrum'da yat ve mavi yolculuk

  Bodrum yatçılık sektörüyle adından oldukça söz ettiren bir bölgedir. Yatların mavi sularda süzülüşleri insanı ayrı bir haz yaşatır, Bodrum'da yatlar bölgenin, yağlı sert camından yapılmaktadır. "ekmek kapısı" diye adlandırılan balıkçılık için yapılan tekneler zamanla yerini lüks ve modern yatlara bırakmaya başlamıştır. "Bodrum tipi" diye anılan bu yatlar son zamanlarda yurt dışından bir çok sipariş almaktadır

  Bodrum'un yat sektörü olunca, deniz, müsait olunca yat yarışları kaçınılmaz oluyor. 1989 yılından bu yana parkurlar değiştirilerek yat yarışları devam etmektedir. Ekim ayının üçüncü pazarında başlayan yat yarışları, yarışçılara heyecan, yarışları izleyenlere ise inanılmaz bir görsel şölen sergilemektedir

  Bodrum tipi gulet teknelerinden ve yat yarışlarından bahsettikten sonra Bodrum'da bu teknelerde yapılacak olan mavi yolcululardan bahsetmemek olmaz! Bodrum Marina'ya demirlemiş olan bir çok tekneyi dışardan izlemek mi güzel yoksa içine binip tekne turu yapmak mı? karar veremiyorsanız, önce marinada bir kafede bir yudum soğuk bir şeyler yudumlarken yatları seyredin. Ardından bu yatlarla Bodrum'un güzel koylarına keşfe çıkın!

  Deniz güneş kum ve aktiviteler

  Bodrum denildiğinde deniz güneş kum üçlüsü ayılmaz bir bütündür Bitez, Aktur, Ortakent, Gümüşlük Bodrum'un mavi bayraklı plajları, Türkbükü, Yalıkavak, Turgutreis ise Bodrum'un güzel sahillerinden sadece bir kaçıdır. Burada bulunan plajlarda gönlünüzce denizin tadına çıkarabilir, isterseniz kumların üzerinde uzanıp miskinlik yapabilir, isterseniz de yamaç paraşütü, yelkenli, hız motoru, trekking, motokros, dalgıçlık gibi adrenalinizi yükseltecek olan spor faaliyetlerine katılabilirsiniz

  Su altı dünyası bir çok insana oldukça ilginç gelir. Bazıları sadece belgesellerden ya da fotoğraflardan gördükleri bu renkli ve gizemli dünyaya hayran kalırken, bazıları ise bu dünyanın içine dalmak ister. Eğer sizde su altı dünyasını kendi gözlerinizle beyninize kayıt etmek isterseniz, Bodrum'da yaklaşık 20 tane dalış noktası bulunmaktadır. Büyük Banko, Küçük Banko, Kargı Adası, Köçek Adası, Yassıkaya Adası, Orak Ada Burnu bunlardan sadece birkaç tanesidir. Bölgelerin bazılarında karagöz ahtapot gibi balık çeşitlerini görebilirsiniz, bazılarında ise küçük balık sürüleri ile yüzmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

  NE YESEK?

  Bodrum yılın her mevsimi dünyanın bir yanından ağırladığı için her kültüre her tarza ayak uyduran bir mutfak tarzı vardır. Burada Çin Lokantalarına pizacılara ev yemeklerine kadar bir çok lezzeti bir arada bulabilirsiniz. Ancak Bodrum'da marinada ya da deniz manzarası eşliğinde bir restoranda balık yemeden ayrılırsanız sonra çok pişman olabilirsiniz.

  Bodrum'da yemeklerin lezzetleri dışında masaların düzenleri de oldukça önemlidir. Çeşit çeşit mezeler, bol zeytinyağlı salatalar masaların üzerine dekor amaçlı konulan rengarenk çiçeklerle Bodrum'da yemek yemek ayrı bir keyif apayrı bir zevktir. Bodrum'un özel tatlarından tatmak isterseniz bergamut reçeli, keşkek, otlu börek gibi lezzetlerin tadına bakmadan dönmemelisiniz. Ve tabii ki de Bodrum'da tüm ziyaretiniz sırasında buram buram dört bir yanınızı saracak olan mandalina kokularının, lezzetine de bakmak istemez misiniz?

  NE ALSAK?

  Alışveriş konusunda Bodrumda bir çok alternatifiniz bulunmaktadır. Bodrum merkezde, küçük yerleşim yerlerinde, bilumum zamanlarda aradığınız aramadığınız bir çok şeyle bir anda karşı karşıya gele bilirsiniz. Ara sokaklardan tutunda, en büyük alışveriş merkezi olan OASİS'e , meşhur kent pazarlarından, kalenin içine halı dokuma tezgahlarına, plajların yakınlarında bulunan tezgahlardan kadara kadar her yerde bir alışveriş çılgınlığı sürüp gidiyor. Bodrum'da alışveriş yapmak için özel bir yerle gitmenize gerek yok! Aksine alışveriş yapma istemeseniz bile kendinizi bir anda bir hediyelik eşya tezgahın başında pazarlık yaparken bulabilirsiniz

  Eğer Bodrum'da alışveriş konusunda bahsedilecekse anlatılması gereken bazı özel ürünler vardır. Dünyaca ünlü olan Bodrum sandaletleri bu özel ürünlerin başında yer alır. İçinde zeytinyağı ve şarap taşına "amphora" lar tarihi eser niteliğinde ürünlerdir. Mücevher mağazaları, hediyelik eşya dükkanlarında bulabileceğiniz bilumum ıvır zıvır tarzında olan objeler, üzerinde Bodrum resimleri bulanan yastıklar, deri, takı gibi ürünleri bir çok yerden satın alabilirsiniz.

  Uykusuz her gece

  Bodrum'da uykuyu unutmakta fayda var. Gece eğlenceleri sabahın ilk ışıklarına kadar süren Bodrum'da sahilde yapılan plaj partilerinden, Bodrum Kalesi'nde yapılan çeşitli konser ve etkinliklerde Antik tiyatroda yapılan showlar ve gösteriler ya da dünyanın en büyük açık hava diskosu olan Halikarnas'ta eğlencenin tadını günün ilk ışıklarına kadar çıkarabilirsiniz.

  Bil: 24 Eylül 2001 tarihinden itibaren Gümüşlük- Yalıkavak arası okyanusların koruması nedeniyle dalışlar yasaklanmıştır.
  Gez: Bodrum Kalesi'ni gez.
  Katıl: Su üstü ve su altı aktivitelere katıl.
  Seyret: Yat yarışlarını seyret.
  Keşfet: Tüplerle dalış yaparak su altı dünyasını keşfet.
  Satın al: Bodrum sandaleti satın al.
  Hayran kal: Ortakent'de ki Camel Beach'te bulunan kumların arasında görebileceğin zambaklara hayran kal.
  Keyfine var: Bodrum'da güneşin batışında balık yemenin keyfine var.
  Tadını çıkart: Dalından kopartıp mandalina yemenin tadını çıkart.
+ Yorum Gönder


bodrumu gezelim