+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Türkiye Gezi Rehberi Forumunda İzmir Çeşmede Nerede yemek yenilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İzmir Çeşmede Nerede yemek yenilir
  İzmir Çeşmede Nerede yemek yenilir?

  Alaçatı Port’taki Ferdi Baba İstanbullular için hala çok popüler ama sıradan bir balıkçıdan farkı kalmamış. Ne mezelerde ne balıklarda bir numara var. Şifne’deki yeni yeri için Alaçatı Port’tan daha iyi konuşuluyor. İyi balık yemek istiyorsanız Dalyan’dan şaşmamakta fayda var. Balıkçı Hasan tavsiye edilir.

  Ilıca’daki Dost Pide incecik çıtır pideleriyle bir klasik. Vedat Milor ve Mehmet Yaşin’den de yüksek not almış nadir işletmelerden. Kumrucu Şevki de Çeşme’nin klasiklerinden. Ayrıca plajda midye dolma yemek de bir Çeşme geleneği. En iyi çöp şiş için Biz Bize en doğru seçim. Veli ve İmren’in sakızlı dondurması da mutlaka tadılmalı.

  Alaçatı’da Yaya’nın ve Agrilia’nın yemekleri her zamanki gibi çok başarılı. Tuval’in kalabalığına girmek istemeyenlere tavsiye edilir. Farklı lezzetler isteyenler yeni açılan L’Escargot’yu deneyebilir. Nars Otel’in yanındaki Ahtapot’ta yiyecekseniz ahtapottan şaşmamakta fayda var. Adı ne kadar bir balıkçıyı çağrıştırsa da Barbun bir balıkçıdan ibaret değil. Gastronomi meraklılarına hitap edecek bir restoran. Havyar, deniztarağı, trüf ve foie-gras gibi lezzetler de menüde dikkat çekiyor. Bahçe içinde bir yer arıyorsanız Mi Casa ve İstanbul’da da şubesi olan Maria’nin Bahçesi seçenekler arasında.

  ‘Çeşme’de otel işletmek her babayiğidin harcı değil’

  İskender Dilek – Çeşme Sheraton’un ortağı

  Burası bize okul oldu. Çeşme’de 12 ay otel işletmek her babayiğidin harcı değil. Çeşme’yi Çeşme yaptık. ‘Herşey dahil’ sistemine geçmeyerek müşterilerimizin otelin dışına çıkmasını sağladık. Çeşme zor bir bölge, çünkü yabancı turist gelmiyor. Burayı Starwood Grubu kendisi işletseydi kesin batardı. Biz Türk zihniyeti sayesinde oteli ayakta tutuyoruz.

  Yedi gece konaklayanlara Paris, Amsterdam ya da Nice tatili veriyoruz.
  10 gece konaklayanlara Miami ve Bahamalar’a gemi seyahati, 30 gece ‘junior suite’ konaklayanlara dünya turu promosyonlarımız devam ediyor.

  Seneye otelin içinde bir anaokulu hizmet verecek. Mini kulübü böylece geliştirmeyi hedefliyoruz.

  O Ev: Alaçatı’nın göbeğinde çok güzel bir taş ev. Her oda ayrı. Caddeye bakan suitleri var. Bu yıl restoranını açmayarak şaşırtıyor.

  Ala Otel: Alaçatı deyince Manastır ve Taş otellerini bilmeyen yok. Oysa Alaçatı’nın en güzel otellerinden biri de Ala Otel. Endonezya’dan getirilen eşyalarla çok şık döşenmiş. Küçük bir havuzu ve güneşlenme bölümü var. Odaların da her biri ayrı dekore edilmiş. Bu yıl geçen senenin aksine otelin restoranını açmamışlar. Bahçeye yazık olmuş.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  İzmirin Batısında yer alan Çeşme Ege deniziyle çevrili bir alanda kurulmuştur. Çeşme tarihi yönlerinden olsun, sahillinin güzelliğinden olsun yaz turizminin en tercih yerilen yeridir. Burada bulunan Kervansaraylarda çok dikkat çekici.
+ Yorum Gönder


çeşmede ne yenir,  çeşmede yemek yenilecek yerler