+ Yorum Gönder
Türkiye Gezi Rehberi ve Türkiye Konaklama Rehberi Forumunda Afyon - gazligöl termal turizm merkezi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Afyon - gazligöl termal turizm merkezi
  Gazligöl termal turizm merkezi

  Yeri: Afyon-Eskişehir karayolu ve demiryolu güzergahları üzerindedir.

  Ulaşım: Afyon İl merkezine 22 km uzaklıktadır. Mevcut durumda en yakın havaalanı olarak 150 km. mesafedeki sivil amaçlı Isparta Havaalanı'ndan yararlanılabilmektedir.

  Suyun Isısı: 40-71oC arasında değişmektedir.

  PH Değeri: 6-7.5

  Özellikleri: Kimyasal sınıflandırma bakımından Bikarbonatlı (%92.8 milival), sodyumlu (88.99 milival), Hidrojen Sülfürlü (3.75 mg/l.) ve Karbondioksitli (360 mg/l.) termal su grubuna girmektedir. Fiziksel sınıflandırma bakımından ise hipotermal (64oC), hipotonik (111 milival/l.) bir termal su olup ayrıca 47.79 mg/l. metaborik asit içermektedir.

  Tedavi Ettiği Hastalıklar: Romatizmal, kalp ve dolaşım sistemi, böbrek ve idrar yolları, karaciğer-safrakesesi, sindirim sistemi, metabolizma bozuklukları, kemik ve kireçlenme ve cilt hastalıkları.

  Konaklama Tesisleri: Gazlıgöl Kaplıca Tesisleri (240 yatak)
 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Afyon - gazligöl termal turizm merkezi

  Afyon-Eskişehir karayolu ve demiryolu güzergahları üzerinde olup Afyon’a 22 km. mesafede. Suyun sıcaklığı: 40-71 derece. Romatizmal, kalp ve dolaşım sistemi, böbrek ve idrar yolları, karaciğer-safrakesesi, sindirim sistemi, metabolizma bozuklukları, kemik ve kireçlenme ve cilt hastalıklarına karşı iyi geldiği belirtiliyor.

+ Yorum Gönder