+ Yorum Gönder
Türkiye Gezi Rehberi ve Türkiye Konaklama Rehberi Forumunda Alanya Yaylaları Ibradı Yaylası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Alanya Yaylaları Ibradı Yaylası
  Ibradı Yaylası

  ÇAM PİKNİK:
  Ulaşım:
  Gümüşhane- Bayburt yolundan 2,5 km. ilerledikten sonra güneye (sağa) dönülerek 15 km. toprak yol takip edildiğinde Çam Piknik'e ulaşılır. Gümüşhaneden minübüs bulunabilir.

  Özellikleri:
  Elektrik ve su mevcut olup orman içinde kamp ateşi ocakları, çöp toplama yerleri, çeşme ve WC bulunmaktadır. Köknar, ladin, kızılağaç ve yabani fındıktan oluşan yoğun orman dokusuna sahip Çam
  Piknik, yöre halkı tarafından mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

  Konaklama-Yeme-İçme:
  Konaklama için kamp malzemeleri, yeme-içme ihtiyaçları getirilmelidir.

  Ulaşım:
  Yaylaya, Gümüşhane - Torul yolunun 15. kilometresinden güneye, Şiran yoluna dönülerek, Hasköy, Gülaçar Köyü üzerinden 40 km. asfalt, 12 km. toprak yolla ulaşılır. Gümüşhane'ye toplam uzaklığı 67 kilometredir. Yaylaya, Gümüşhane - Şiran yolunun 40 kilometresinden batıya bol soğuk suya ve gür manzaraya sahip Altıntaşlar deresi boyunca toprak yolu takip ederek de ulaşılabilir.

  Özellikler:
  Kısmen alt tapısı tamamlanmış olan yaylanın içinden dere geçmektedir. Altıntaşlar deresinde bol miktarda alabalık bulunmaktadır. Eskiden yaylada altın madeni çıkarıldığı söylenmektedir. Yaylaya 6 km. mesafede bulunan Altıntaşlar mahallesinde bakkal, kasap, kır kahvesi ve lokanta bulunmaktadır.

  Konaklama-Yeme-İçme:
  Bakir durumdaki yaylada konaklama için kamp malzemeleri getirilmelidir. Temel ihtiyaç malzemeleri yakındaki Altıntaşlar mahallesinden temin edilebilir.
 2. Zahra
  Üye

  Akdeniz Bölgesinde Antalyaya bağlı bir ilçe olan Alanya, konumu nedeniyle Akdenizin bir adası gibi görünmektedir. Alanya tarih de Roma, Bizans ve Osmanlı gibi devletlere Kale vazifesi görmüştür. Alanya Turizm açısından önemli bir şehirdir ve bu şehirde Türkler kadar Avrupalılar da yaşamaktadır.
+ Yorum Gönder