+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Türkiye Rehberi Forumunda Antalya Yaylaları Hakkında Bilgi Ve Resimler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Antalya Yaylaları Hakkında Bilgi Ve Resimler
  Antalya Yaylaları Hakkında Bilgi Ve Resimler


  Yaz mevsiminin şehri olan Antalya denizi ve sahiliyle çok ünlüdür. Bütün yerli ve yabancı turistlerin odak noktası haline gelip herkesin çok sevdiği ve gezmek istediği bir yer haline gelmiştir. Sadece denizi ve sahilleriyle değil yaylalarıyla da epeyce fazla dikkat çeken Antalya turistleri kendine çekmeyi başarmış bir şehir haline gelmiştir.
  Antalya yaylaları ülkemizin en güzel yaylalarını içine almıştır. Yayla evleri de yaylaları kadar ünlü hale gelmiş olup, hatta Antalya ya gelen turistler isterlerse bu evleri kiralayarak tatillerini yayla evlerinde sürdürebilirler. Antalya yaylalarını güzel kılan bir diğer özellikte Antalya yaylalarında bulunan çiçek vb. bitki dağılımıdır. Bunların ötesinde de etrafında bulunan dağlarla birlikte Antalya yaylaları cennetimsi bir güzelliğe sahiptir.


  Antalya yaylalarını sıralarsak; Ovacık Yaylası, Saklıkent Yaylası, Üçoluk Yaylası, Piser Yaylası ve Dereköy Yaylası olarak beş adrese ayrılır.
  antalya-yaylalar-3.jpgAntalya Yaylaları1.jpgAntalya Yaylaları2.jpg 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Antalya ili hem deniz hemde yayla turizmi yönünden yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettikleri illerden bir tanesidir. Antalyanın yayla evleri en az yayları kadar ilgi görmektedir. Antalyanın önemli yaylaları ovacık yaylası, saklıkent yaylası, üçlüoluk yaylası, dereköy ve piser yaylalarıdır.
+ Yorum Gönder


antalya yaylaları,  antalyanın yaylaları,  antalya yaylylari