+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Türkiye Rehberi Forumunda Kop Dağı Turizm Merkezi - Kop Dağı Yaylası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kop Dağı Turizm Merkezi - Kop Dağı Yaylası
  Kop Dağı Turizm Merkezi

  kodagi.jpgkodagi2.jpgkodagi3.gif

  Ulaşım: Yayla, Bayburt - Aşkale yolunun 40 kilometresinde olup şehirlerarası otobüslerle gidilebilir. Erzurum havaalanına 84 km. mesafededir.

  Özellikleri: 2. 918 m. yükseklikteki Kop dağında kayak sporu yapılmaktadır. Kayak merkezi olarak kullanıldığı için alt yapı hizmetleri tamamlanmış durumdadır. İl Özel İdaresi'ne ait 112 yataklı bir konukevi bulunmaktadır.

  Konaklama-Yeme-İçme: Kayak merkezi olarak kullanıldığından, yaylada her türlü konaklama ve yeme içme yerleri bulunmaktadır. Yol üzerinde Kop dağına 15 km. mesafede bulunan Kop köyünden temel ihtiyaç malzemeleri ayrıca temin edilebilir.
  Sultan Murat Yaylası

  Ulaşım: Trabzon ili, Çaykara ilçesine 25 km. mesafededir. Bayburt Aydıntepe ilçesinin 54 km. kuzey batısındadır.

  Özellikler: Yöre halkı tarafından yoğun ilgi gören Sultan Murat yaylasında; 23 Haziranda Sultan Murat, 20 Ağustosta Şehitler 15 Eylülde Yayla Obası şenlikleri yapılmaktadır. Alt yapı hizmetleri tamamlanmış olan yaylada yaz aylarında et lokantası, kır kahvesi, bakkal, kasap ve pansiyon işletilmektedir.

  Konaklama-Yeme-İçme: Yayladaki pansiyonda konaklanabilir. Her türlü ihtiyaç yayladan karşılanabilir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Kop dağı Aşkale Erzurumda bulunmaktadır. Kop dağı ülkemizin önemli turizm yerlerindendir. Kop dağı kayak merkezi olarak kullanılan bir dağdır. Kop dağında her türlü konaklama imkanı bulunmaktadır. Kop dağı kayak merkezi her türlü alt yapısı bitirilmiş bir kayak merkezidir.
+ Yorum Gönder


kop dağı,  bayburt kop dağı,  kop dağı nerede,  Bayburt Kop Dağı Turizm Merkezi - Kop Dağı Yaylası