+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Türkiye Rehberi Forumunda Nişan merasiminde günün mana ve anlamını belirten konuşma metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Nişan merasiminde günün mana ve anlamını belirten konuşma metni
  Nişan merasiminde günün mana ve anlamını belirten konuşma metni

  Kiymetli misafirlerimiz,canımız ciğerimiz evlatlarımız olan şükriye ile serdarın nişan törenlerine katıldığınız için beydoğan ailesi adına,evlatlarım ve şahsım adına hepinize hoşgeldiniz der,saygılar sunarım.
  Kıymetli misafirlerimiz,nişan töreni;evlatlarımızın aile olabilmeleri için temel taşını ve harcını teşkil etmektedir.Aile binasını ayakta tutan harçta,sevgi ve ilgidir.Evlatlarım,sevginizi paylaşmaktan korkmayın,birbirinize karşı yapmış olduğunuz hataları,hiç bir zaman sevginizden ve birbirinize duyduğunuz ilgiden üstün tutmayın.şunu unutmayınki;sevgi ve ilgi,nişanlılık döneminde ve sonrasında göreceksiniz ki,aranızda doğabilecek sorunların tek ilacıdır.
  Yüce rabbim;insanlara olan sevgisi nedeniyle,insanları,yarattığı bütün canlılarda üstün olarak yaratmıştır.
  Şanı yüce,yüceler yücesi Allah’ım,sizlerin birbirinize olan sevgisini sonsuzluğa kadar daim eylesin.
  Evlatlarım babalarınız olarak,mevlüt beyle birlikte yüzüklerimizi takacağız.Bu yüzüklerin sizlere ve her iki aileye hayırlar getirmesini diliyor,nişan töreninizin mübarek olmasını yüce rabbimden diliyorum

  nisan-merasimi.jpg 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Nişan dünya evine yolculuk adına atılan ilk adımdır. Nişanda iki genç yüzük takarak birbirlerine ait olduklarını etrafa duyurmaktadır. Nişan töreninde genellikle yüzükleri takan aile büyüğü nişan töreninde kimlerin nişanlanacağını duyurmak adına kısa bir konuşma yapmaktadır. Nişan töreninde yüzükleri taktıktan sonra gençleri tebrik edip gençleri tebrik edecek arkadaşları için müsade de bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder


nişan,  nişan resimleri,  NİŞAN,  nişan resmi,  nişan merasimi,  nisan