+ Yorum Gönder
Türk Tarihi ve Türklerde yaşam Forumunda Hazarfen ahmet çelebi nin ilk kez uçtuğu yer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hazarfen ahmet çelebi nin ilk kez uçtuğu yer

  Hazerfen Ahmet çelebi ilk kez istanbulda bulunan galata kulesinin tepe noktasına çıkıp orada kartal kanatlarını takıp başarılı uçuşlar yapmıştır.


  Nihayet tarihi uçuşunu yapmak üzere Okmeydanı'na gelen Ahmet Çelebi’yi seyreden Sultan Murat Han da Sarayburnu'ndaki Sinan Paşa Köşkü’nde yerini almıştı. İbtida Okmeydanı'nın minberi üzere rüzgarın şiddetinde kartal kanatlarıyla sekiz dokuz kere havada pervaz ederek talim etmiştir. Daha sonra Galata Kulesi’nin en yüksek noktasına çıktı ve kendini boşluğa bırakıverdi. Kalk dehşet içinde manzarayı seyrediyordu.
  hezarfen ahmet.jpg

  Sultan Murat Han Sarayburnu'nda Sinan Paşa Köşkü’nden temaşa ederken Ahmet Çelebi Galata Kulesi’nin zirvesinden lodos rüzgarlarıyla uçarak Üsküdar'da Doğancılar Meydanı'na inmiştir. Bu başarısından dolayı Dördüncü Murat Han kendisine bir kese altın ihsan etmiştir Ama elinden her iş gelebilen ve uçabilen bu adamın korkulacak bir kişi olduğu yargısına vararak onu Cezayir’e sürdü. Hezarfen Ahmet Çelebi yaşamının geri kalan bölümünü burada geçirdi. 2. Acil

  Hazarfen ahmet çelebi nin ilk kez uçtuğu yer isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder