+ Yorum Gönder
Coğrafya ve Ülkeler Coğrafyası Forumunda Avusturya Bayrağı ve Anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Avusturya Bayrağı ve Anlamı
  Avusturya Bayrağı ve Anlamı
  280154145.jpg
  Dünyanın en eski bayraklarından.. 1191 senesinde kullanılmış olduğu kayıtlara geçmiş..
  resmi olarak ilk kullanımı ise Hapsburg hanedanının çöküşünden sonra olmuş.. birinci dünya savaşından sonra kullanımı yasaklanmış olsa da 1945 yılından sonra tekrar kullanılmaya başlanmış..
  Hikayesine gelince, zamanın birinde bir savaşta Avusturya dükü kahramanca savaşmış, üzerinde beyaz bir üniforma benzeri birsey* varmış, aldığı yaralar sonunda bu beyaz elbise kırmızı kanla bulanmış, bu kırmızılığın altında beyaz elbise görünürken biraz daha altta da yine kırmızı renkli kılıç kemeri varmış ve o görüntü, halkı tarafından bir bayrak olarak göndere çekilmekte gecikmemiş.


 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Aslında birçok ülkenin bayrağı savaşta dökülen kanın görüldüğü şekil esas alınarak tasarlanmıştır. Avusturyalılar bu bayraktan önce haç şeklinde olan bir bayrak kullanıyorlarmış ama sonradan Almanya ile bir araya gelindiği zaman bu değiştirilmiş yani tasarımı daha önceden düşünülmüş.
+ Yorum Gönder


avusturya bayrağının özellikleri,  avusturya bayrağının anlamı,  avusturya bayrağı,  avusturya bayrağı özellikleri,  avustralya bayrağının özellikleri,  avusturya bayrağı anlamı