+ Yorum Gönder
Coğrafya ve Ülkeler Coğrafyası Forumunda Dünyanın En Kalabalık ülkesi Neresi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Dünyanın En Kalabalık ülkesi Neresi
  Dünyanın En Kalabalık Ülkesi Hakkında Bilgi  Çin1568847624 Nüfusu


  Bu madde, tarihî Çin medeniyeti ve kültürü ile alakalıdır. Başlığın günümüzdeki politik anlamları için Çin Halk Cumhuriyeti ve Çin Cumhuriyeti maddelerine bakınız.

  Başlığın diğer anlamları için Çin (anlam ayrımı) sayfasına bakınız.  Çin (Geleneksel Çin yazısı: 中國; Basitleştirilmiş Çince: 中国 (yardım·bilgi); Hanyu Pinyin: Zhōngguó; Tongyong Pinyin: Jhongguó; Wade-Giles (Mandarin): Chung¹kuo²), tarihi bir medeniyet, ortak kültüre sahip bir bölge ve Doğu Asya'da çok uluslu bir oluşum. Çin medeniyeti, yaklaşık 5 bin yıllık yazılı tarihi ile dünyanın en eski medeniyetlerindendir. Bununla birlikte üzerinde ideografik çizimlerin bulunduğu yaklaşık 6000 yıl öncesine ait kalıntılara ulaşılmıştır.[1] Zhōngguó sözcüğü Çincede, Merkez Ülke anlamına gelir.

  Çin, aynı zamanda dünyanın en eski süreklilik arzeden medeniyetlerindendir. Çince dünyanın en eski sürekli kullanılan yazılı dilidir. İnsanlık tarihinin en önemli buluşlarından kâğıt, pusula, barut ve matbaa, Antik Çin medeniyetine aittir.

  Çin'deki son iç savaşın çıkmaza girmesi, Çin ismini kullanan iki devletin ortaya çıkması ile sonuçlanmıştır: Çin Halk Cumhuriyeti ve Çin Cumhuriyeti.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Dünyanın en kalabalık nüfusu Çin'dir. Bunun nedeni ise Çin'in çok gelişmiş bir ülke haline gelmiş olmasıdır ayrıca Çin medeniyeti ve kültürü bakımından zengin olduğu için İnsanlar tarafından sevilen bir ülkedir. Bir çok önemli buluşların bulunduğu Çin Antik Çin medeniyetine aittir.
+ Yorum Gönder