+ Yorum Gönder
Coğrafya ve Ülkeler Coğrafyası Forumunda Afrika ülkeleri Kadınları Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Afrika ülkeleri Kadınları Hakkında Bilgi
  afrika ülkeleri kadınları hakkında bilgi kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye


  Afrika ülkeleri Kadınlarıyla ilgili Bilgiler


  Bunun nedeni kesinlikle güçlü olmak değildir. Zaten Afrika'da yaşayan insanların büyük çoğunluğu zayıf ve güçsüdür. Afrikalı Kadınlar'ın ağır yükleri başlarında taşımaları sadece dengeve duruş kontrolüdür.

  Doğu Afrika'da annelerin kızlarına öğrettiği bu denge ve duruş kontrolü gelenekseldir. Afrikalıkadınların hepsi bunu yapabilir.

  Bu şuna benzer:

  Zarif ve düzgün yürümek için baş üstüne konulan bir nesne ile yürümeye benzemektedir.

  Afrikalı kadınlar kızlarını küçük yaştan itibaren başların bişeyler taşırlar. Küçük ve hafif nesnelerle başladıkları bu olay 25 yaşlarına geldiklerinde vücut ağrlıklarının %25'ini başları üstünde taşıyabilirler. Bu şekilde zamanla kalça kemiği ve belkemiği arasında bir hat oluşur. Bu oluşan hat yürüdüklerinde başları ve omuzlarının neredeyse hiç kıpırdamamasını sağlar. Hareketlerin büyük bir kısmını dizler ve ayak bilekleri gerçekleştirir.

  Bizler Afrikalılara oranla yürümek için daha fazla enerji harcarız. Afrikalı kadınlar ise enerjileri çok etkili biçimde değerlendirirler, gereksiz hareketlerden kaçınırlar.

  Yetişkin bir Afrikalı kadın başı üzerinde 30 ila 35 kilogram arasında yük taşıyabilir. Bu davücutlarına oranla oldukça ağırdır.

+ Yorum Gönder