+ Yorum Gönder
Uydular ve Uydu Alıcıları ve Uydu Alıcıları Forumunda Merkezi sitem nedir Kullanıcılar bir merkeze yönlendirmedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Merkezi sitem nedir Kullanıcılar bir merkeze yönlendirmedir
  Merkezi sitem nedir?

  Headent merkezi sistem Sitelerde, Otellerde Çok kullanıcıların olduğu yerde çünkü Headent sistemi bir merkeze kurulur bu merkezde kanalların alınacağı uyduya yönlendirilmiş çanaklar ve Hedent sitemi ayrıca bu sistem kanallar sınırlıdır 45 kanal civarında istenilen 45 kanal kullanıcıları tarafından seçilir sistem kurulur ve bu merkezden tek kablo üzerinden kullanıcılarına bölünerek verilir kullanıcılar evlerinde bağımsız olarak birden fazla TV izleyebilirler Burada merkezde 45 kanal varsa her kanal için bir Receiver var anlamına gelir ve TV tünerlerinde S 04 den S41 ve VHF ||| 5 de 12 bantlar arasında yayın gönderilir evlerde kabloyu direk TV ye takarak seyretme imkanı verir Bu sistemin merkezde kurulması 20.000$ civarında tutar bunu kurduktan sonra artık buradan alınacak kablo istediğiniz kadar aboneye yayın verebilirsiniz bu merkezden sonra sonra yayın zayıfladığı yerde Yükseltici ile güçlendirerek devam edebilirsiniz.

  Bu tıp Sistemler villalar birleşerek bu sistemi kuruyorlar çünkü villalarda çok oda oluşu ve birden fazla TV in çok oluşundan bu sistemler tercih ediliyor Headent sistemi abone sayısı ne kadar çok olursa maliyet o kadar çok düşer.
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Bu tip sistemler villalar birleşerek bu sistemleri kuruyorlar. Çünkü bu villalarda çok odalar oluşur, Headent sistemi abone sistemi ne kadar çok olursa olsun maliyet o kadar çok fazla düşer.
+ Yorum Gönder