+ Yorum Gönder
Uydular ve Uydu Alıcıları ve Uydu Alıcıları Forumunda Next X-Box Şifre Kutusu Sat Share - Uydudan Paylaşım Sistemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Next X-Box Şifre Kutusu Sat Share - Uydudan Paylaşım Sistemi
  Next X-Box Şifre Kutusu ( Sat Share ) - Uydudan Paylaşım Sistemi

  Sat Hood Sistemi Çanak anten, LNB ve XBOX Data Uydu Alıcısı'ndan oluşan bağımsız bir uydu sistemidir. Normal uydu sisteminden farkı çanağın yönlendiği uydudaki TV veya Radyo yayınlarının izlenmesine/dinlenmesi yerine, mevcut uydu sistemine bağlanarak yayınlarını izlediğiniz mevcut uydulardaki kanal listenizde görülmesine rağmen izlenemeyen bazı kanalların TEST amaçlı izlenmesine olanak sağlanmasıdır. XBOX Özel bir donanım gerektirmeden tüm uydu alıcılarında (yazılımla desteklenen) yazılım yüklenmesinde kullanılan RS232 girişinden haberleşerek çalışır.


  Uyumluluk Listesi
  Next YE2000 SUPER HDTV

  Next YE2000 DPCIS SUPER PLUS

  Next YE2000 CIS SUPER PLUS

  Next YE2000 CX SUPER PLUS (USB)

  Next YE2000 FTA USB

  Next YE2000 SUPER X PLUS

  Next YE17500 FTA

  Next YE17500 CX

  Data Uyduları
  Intelsat 802 – 33 Doğu

  Eutelsat W6 – 21 Doğu

  Express AM22 – 53 Doğu

  Express AM1 – 40 Doğu

  Ayrıntılar


  Nasıl ki herhangi bir uydu alıcısının bir modelinde Ethernet girişi, kart veya modül girişi olması uydu alıcısının şifreli yayınları açmasına direkt imkan vermeyip sadece donanım desteği sağlıyorsa bu sistemde de uydu alıcısı sadece aracılık yapar ve XBOX kutusunu destekler. Sat Hood sisteminin sağladığı ilaveten izlenen yayınlarla ilgili olarak uydu alıcısı sadece aracıdır.

  XBOX sisteminde kimseye yasal bir hak sunulmaz, günün koşullarına ve teknik olanaklara göre değişen koşullarda destek verilir. İçerik, süre, süreklilik, ilaveler veya kayıplarla ilgili kullanıcı hiçbir hak iddia edemez. Data uydusu değişiklikleri, teknik sorunlar, bakım, hava koşulları, yenileme ve benzeri nedenlerden Sat Hood sistemiyle fazladan izlediğiniz yayınların bazıları yada tümü kesilebilir.

  Sat Hood sisteminde izlenen bir kanalın sürekli kesintisiz alımı garanti edilemez. Data alım koşulları, uydu alım koşulları, yayın sisteminin teknik koşullara göre yayında anlık kesintiler olabilir.

  Sat Hood sistemindeki data alımı yapılan çanağın yönü teknik sorunlarla değişebilir bu yüzden mevcut çanaklara LNB ilavesi yerine bağımsız çanak kullanımı önerilir.

  Satıcı hiçbir şekilde yasal hak gibi lanse ederek Sat Hood sistemi desteğiyle (XBOX) ile izlenebilecek tek bir kanalın dahi sürekliliğini, çalışmasını, izlenmesi ile ilgili garanti veremez. Satıcı sorunlarda kullanıcı ile direk muhatap olmak zorunda kalacaktır. Data uydusu değişimi gerekliliği yada yazılım güncellemesi gerekliliği, data uydusu için çanak ilavesi gerekliliği ve benzeri nedenlerden, ekibiyle destek verebilecek satıcılar tercih edilmelidir.

  XBOX cihazı ilk açıldığından (ilk kanal açıldığından) itibaren 1 senelik aracılık görevi yapar ve 1 sene sonunda otomatik kapanır. Bu süre sonunda kullanıcı kutuyu yenisiyle değiştirecektir. 1 Senelik garanti içerik kanallarının açılması, sürekli izlenim garantisi, düzenli alımı ve benzeri haklar ile ilgili olmayıp sadece XBOX kutusunun aktif çalışma süresi içindir.

  Kutunun desteklediği uydu, kanallar ve data hizmetlerinin alınabileceği uydular teknik koşullar nedeniyle kutu satın alınan gün itibariyle değişebileceğinden günlük olarak alınabilir.

  XBOX kutusu hiçbir şekilde uydu alıcısı ile ilgili olmayıp içerik değişimi, kesintiler, içerik konuları ve benzeri sebeplerden İADE EDİLEMEZ. Sadece mekanik garantisi vardır ve tamir imkanı mevcuttur.

  XBOX kutusu DiSEqC veya benzeri anahtarlama yada bölücülerle kullanılamaz. XBOX?a gelen anten kablosu bağımsız çekilmelidir. Merkezi sistemlerde kullanımda mutlaka Sat Hood sisteminin çanağından gelen ilave kablo direk olarak çekilmelidir.

  Data alımında kullanılmak üzere kurulan Çanak, LNB ve Kablo XBOX kutusuna ilaveten alınır. XBOX ile ilgili sorunlarda iade edilemez. Gerek malzeme gerekse montaj ücreti geri istenemez. Başka bir uyduya yönlendirilerek izlenebilecek kanallar imkanıyla değerlendirilir.

  Sat Hood sistemi direk satıcıdan alınarak kendi başınıza monte ederek izleyebileceğiniz bir sistem değildir. Uydu sisteminiz yoksa yeni bir sistemde kurulması zaten seçeneklerle size kurucu tarafından sunulur. Mevcut sisteminizde kullanmak için ise, mutlaka uzman biri tarafından sisteminizin uygunluğu tespit edilmelidir.

  Sistemin genel çalışma prensibi arka bölümdedir. Sistemin içeriği, değişiklikler, ve benzeri gelişmeler internet üzerinden takip edilebilir. Kullanıcı hiçbir şekilde içerik ve sorunlar için Sat Hood sistemini birlikte kullandığı uydu alıcısı marka garanti ve servis sağlayıcısını arayamaz, sorunlarda servis ve garanti talep edemez. Montajı yapan satıcı kendisine bilgi verebilecektir.

  Bu açıklama XBOX kutusu kullanımından önce mutlaka kullanıcıya okutulmalı ve onayı alınmalıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde kutunun içeriğiyle ilgili garantili izlenim hakkına sahipmiş gibi bilgilendirilemez.  Garanti
  Süre garantisi yoktur.
 2. Acil

  Next X-Box Şifre Kutusu Sat Share - Uydudan Paylaşım Sistemi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder