+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Uzay Bilimleri Forumunda Güneş Olmasaydı Dünya Nasıl Olurdu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Güneş Olmasaydı Dünya Nasıl Olurdu
  Güneş Olmasaydı Dünya Nasıl Olurdu


  Güneş Olmasaydı Dünya Nasıl Olurdu.jpg  Güneş olmasaydı ne olurdu, Sadece birgün güneş olmasaydı dünyamızda ne olurdu, güneş olmasaydı hangi enerji kaynakları olurdu, güneş olmasaydı hangi enerjiler olmazdı, güneş olmasaydı dünya nasıl olurdu, Dünyanın kendi etrafında dönüşü olmasaydı ne olurdu, güneş olmasaydı neler olurdu hakkındaki bilgiler.

  Dünyanın temel enerji kaynağı Güneş’tir. Güneş olmasaydı buzlar içinde karanlık bir dünya olurdu.. Yıldızlar dünyamızı aydınlatmakta çok etkili değiller ma gökyümüzü yine şenlendirirlerdi.

  Ay’ı göremezdik..

  Gerçi Güneş olmasaydı dünya neyin etrafında dolanırdı, dengeler ne olurdu, güneşsiz bir dünyadan söz edilebilir miydi, onlar ayrı konular. Güneş olmayınca dünya da olmayabilirdi.
 2. Zühre
  Devamlı Üye

  Güneş Olmasaydı ne Olurdu

  Canlılar doğar,büyür,gelişir ve ölürler.Yaşam döngüsü içinde bir çok ihtiyaçları vardır.Su toprak .güneş ve hava olmadığında yaşam sürdürülemez. Yaşam için gerekli olan hava olaylarının gerçekleşmesi ve bu döngünün sürekliliğini koruması gerekmektedir. Yaşam kaynağı olan güneş dünyanın ısınması ve aydınlanması için gereklidir.Güneşin olmaması durumunda dünya karanlık ve soğuk bir yer olurdu.Bu durumda ne bitkiler nede canlılar yaşayabilir. Soğuk karanlık bir ortamda bitkilerin yetişmemesi hayvanlar ve insanların beslenememesi ,havanın suyun ve toprağın ısınamaması anlamına gelir. Güneşin insanlar üzerinde yarattığı en temel faydalar arasında, birçok hastalığın tedavisinde ve vücut sisteminin düzenli çalışmasıiçin önemlidir. Aynı zamanda vücudun D vitamini sentezlemesini gerçekleştirdiği için özellikle çocukların kemik gelişiminde temel bir rol üstleniyor

+ Yorum Gönder


güneş olmasaydı ne olurdu,  enerji kaynağı güneş,  güneş olmasaydı neler olurdu,  gunes,  güneş ve dünya,  güneş olmasa ne olur