+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Uzay Bilimleri Forumunda Metafizik ve uzaylılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Metafizik ve uzaylılar
  Metafizik ve uzaylılar

  İki fiziki alem var. Birincisi bildiğimiz içinde yaşadığımız ortamı oluşturan, gözlerimizle gördüğümüz, ellerimizle dokunduğumuz alem ki bu FİZİKİ alem. İkincisi ise, fizik kurallarının geçerli olmadığı bir alem olan FİZİK ÖTESİ ( Metafizik ) ALEM dir. Kuantum fiziği de aslolarak bu Fizik Ötesi Alemi konu olarak ele alır.

  meta uzay.jpg

  Bu güne kadar FİZİKİ ALEM’e insan bilgisi büyük ölçüde ulaşabilmiş.Örneğin maddenin en küçük parçası olarak atoma ulaşılmış ve üzerinde birçok deneyler yapılarak BigBang gibi dünyanın oluşumuna dair teoriler ortaya konmuş. METAFİZİK ALEM’e gelecek olursak. İşte orada bir tıkanıklık yaşanıyor çünkü bu aleme insan bilgisi ve beyni hükmedemiyor. Bu alem ” belirsizlik ” sınırları içinde kalıyor. Bir sistematiği yok. Örnek olarak insan düşüncesini oluşturan enerji parçacıkları olan fotonlar aynı anda binlerce kilometre ötede ve yine aynı anda her yerde etkili olabiliyor.

  İşte insan için fizik kurallar ile açıklanamayan ” mucizeler ”, zaman boyutu, cinler, melekler gibi varlıklar ve kavramlar ve paralel evrenler bu alem kapsamı içinde deyebiliriz.

  Geçen yıl ” IŞIK HIZI AŞILDI ” ve haberle birlikte, ışık hızının aşılamayacağı doğrultusundaki Einstein’ın İzafiyet Teorisi geçersiz mi sorusu gündeme geldi.Ve bununla ilgili birçok gazete haberi okuduk.

  Bu bilginin yani atomaltı parçacıkların hızının, ışık hızını aşması, daha da önemlisi inasanoğunun atom altı parçacıklara hükmederek onlarla deney yapabilmesi ile insanlığın FİZİK çağını aşarak, METAFİZİK çağına girdiğini düşünüyorum.

  Peki bu çağda neler oluyor ve neler olabilecek ?

  # Milyar yıllar öncesi başlayan evrenin başlangıç anı olan BİGBANG olayı artık labaratuarda incelenebiliyor.

  # Işık hızı da aşılabildiğine göre insanoğlu en büyük gizemi oluşturan zaman boyutunun sırlarına ulaşabilecek.

  # Işıkhızı şimdilik az bir farkla aşılabilmiş. Bu oluşum geliştirilebilirse artık uzayın ” binlerce yıllık ışık hızı ” mesafeleri aşılabilecek, uzayın erişilmez diye bilinen boyutlarındaki gizemler, alemler insan bilgisine dahil olacak.

  # Kuantum düşünce tekniği ile insan ” insani yaklaşım bakımından ” yüzlerce, belki de binlerce yıllık mesafeyi kısa süre içinde alacak. Belki de gerçek huzurun yolu keşfedilecek.

  #Yani kısaca Metafizik çağı başlıyor.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  bir çok insan evrende yalnız olmadığımıza inanıyor. uzaylıların var olduğuna inanıyorlar. ve hatta uzaylıların onları kaçırdığını iddia etmektedir. hatta uzaylıların onların üzerinde deneyler yaptığını bile iddia ediyorlar. ve uzaylıların metafizik yardımıyla haberleştiğini.
+ Yorum Gönder


metafizik