+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Uzay Bilimleri Forumunda Mars'ta Göl Bulundu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Mars'ta Göl Bulundu
  Mars'ta Göl Bulundu


  Mars’ta Göl Bulundu.jpg


  ABD ‘ de Colorado Üniversitesinden bir ekibin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda Kızıl Gezegen‘de 200 kilometrekareden daha fazla bir alanı kaplayan 3,4 milyar yaşında bir gölün varlığı tespit edildi. ABD’li bilim www.alasayvan.net adamların yapmış olduğu bu çalışma hiç kuşkusu yok ki mars hakkında bilinmeyen birçok Araştırmanın başında yer alan Doçent Gaetano Di Achille, 3,4 milyar yaşında olduğu tahmin edilen gölün 200 kilometrekareyi aşkın bir alanı kapladığını ve derinliğinin 450 metre civarında olduğunu tahmin ettiklerini belirtti.gizemi kanıtlayacak nitelikte! Eski bir göle dair bulunan bu kanıtlar mars’ta geniş bir kıyı şeridinin varlığını kanıtlar nitelikte.

  Doç. Di Achille göre Kızıl Gezegen’de geniş bir deltaya, inişli çıkışlı silselere ve dalgaların iz bıraktığı bir kıyı şeridi var. Ayrıca doçent yapmış olduğu açıklamalarda da “Bunlar Mars yüzeyinde kıyı şeridine dair ilk tartışmasız bulgular. Kıyı şeridinin tanımlanması ve buna eşlik eden jeolojik bulgular, 3,4 milyar yıl önce oluştuğu ortaya çıkan gölün bize büyüklüğünü ve hacmini hesaplama olanağı sağlıyor” dedi.Yapılan bu çalışmalar ne kadar somut nitelikte olursa olsun Mars'ın gizemi hala tam olarak çözülmüş değil.
 2. Ktockn1
  ismail

  Başlığı gördüm inanmadım ama metnin içeriğini görünce inanmaya başladım ama hep teori haberleri duyunca insan artık şüphe etmeye hak buluyor tabi bu gölün bulunması çok şey demek ama tüm Mars gizemini çözmek için ne kadar şey o tartışılır
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Mars'ta gölün gerçekten bulunduğu tespit edildi. Bu gölün çok eski uzun ve derin olduğu açıklandı. Tabi bu bulgu her ne kadar önemli olursa olsun yine de Mars'ın esrarengizi ortaya çıkmamıştır.
+ Yorum Gönder