+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Vücudumuzu Tanıyalım Forumunda Mitoz bölünme olmasaydı ne olurdu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Mitoz bölünme olmasaydı ne olurdu
  Mitoz bölünme olmasaydı

  Mitoz sayesinde gelişim, tedavi gibi olaylar olur. Yaralarımız mitoz ile iyileşir, gelişimimiz mitoz sayesinde olur
  Vücut hücrelerinde meydana gelir. Mitoz bölünmeyle yaralanan ve yaşlanan hücrelerin yerine yeni hücreler meydana getirilir. Organizmanın büyümesi ve yaraların onarılması mitoz bölünme sayesinde olur. Bitkilerin sürgünlerinin uçlarında mitoz bölünme yoğun bir şekilde görülür. Mitoz tek hücreli canlılarda üremeyi sağlar.
  Mitoz bölünme başlamadan önce DNA kendini eşler.
  Mitoz bölünme olmasaydı ne olurdu.png
 2. Zahra
  Üye

  Mitoz Bölünme, Tek Hücreli canlılardan Çok hücreli canlılara kadar görülen bir bölünme şeklidir. Mitoz Bölünmeden sonra ana hücrede ki Kalıtım maddesi eşit miktarda yavrulara geçer. Mitoz bölünmede Hücre bölünmeye geçmeden önce hazırlık devresinden geçer.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Mitoz bölünme olmasaydı tek hücreli canlılar çoğalamazdı bu da bir çok canlının sonu demektir. bunun dışında eğer mitoz bölünme olmasaydı insanlar büyüyemezdi ve yaralandıkları zaman da yaraları iyileşmezdi. sonuçta mitoz bölünme olmasaydı canlılarda olmazdı.
+ Yorum Gönder


mitoz bölünme olmasaydı ne olurdu,  bitkilerde mitoz bölünme,  mitoz hücre bölünmesi ile mayoz hücre bölünmesi arasındaki farklar,  üreme hücrelerinin oluşturulmasında mayoz yerine mitoz bölünme gerçekleşseydi neler olabilirdi