+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda dünyanın en güzel ayakları böyle oluyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  dünyanın en güzel ayakları böyle oluyor
  AYAK BAKIMI HAKKINDA BİLGİ?

  Arkadaşlar hemen bana ayak bakımı hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?

  dünyanın en güzel ayakları böyle oluyor

  Ayaklarına iyi bak!


  Mini etek, tişört ve sandalet giyme zamanı geldi, geliyor Önünüzde bunun için biraz daha zaman varken, diz, dirsek ve topuk gibi kuru ve sertleşmiş bölgelere savaş açın.

  İşte yaz yumuşacık topuk, diz ve dirseklerle karşılamak için öneriler:

  Kuru bölgelerle savaşmak hiç de kolay değil. Sadece bir ürün kullanıp ertesi gün bu problemden kurtulmayı beklemek hata olabilir. Kuru bölgelerle savaşmak için en akıllıca olanı, önce yoğun nem veren maskeyle bu bölgeyi iyice yumuşatmak sonra peeling kremleriyle ölü derilerden arındırmak son olarak da, yoğun nem takviyesi yapan bir kremle beslemek.

  Birinci adım olarak yoğun nem veren maskelerden faydalanmalısınız. Cildi yumuşatan maskeler, ölü derilerin de yumuşayıp kolaylıkla atılacak hale gelmesine zemin hazırlar. Bunun için özel cilt maskelerinden birini dizlerinize, dirsek ve topuklarınıza sürüp yaklaşık 10-15 dakika beklemeniz yeterli.
  Dilerseniz, kendinizde evde bir maske hazırlayabilirsiniz. Bunun için küçük bir kâse yoğurda bir kaşık sirke karıştırıp, kuru bölgelerinize sürün ve bekleyin. Ayrıca ayaklarınıza gecelik vazelin maskesi de uygulayabilirsiniz.

  Üç adımda ayak güzelliği

  Vazelini iyice ayaklarınıza yedirip, pamuklu bir çorap giydikten sonra yatabilir ve sabaha kadar ölü derilerin iyice yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Ardından yumuşattığınız ölü derilerden peeling yaparak kurtulma zamanı! Bu iş için, yulaf ezmesi ve deniz tuzu gibi doğal
  Ölü derilerden arınmış cildinize ihtiyacı olan nemi sağlamak için her türlü vücut kreminden yararlanmanız mümkün. Doğal malzemelere meraklıysanız, 1 çay fincanı badem yağına, gül, yasemin, lavanta gibi dilediğiniz bir bitki yağından birkaç damla karıştırıp yoğun nemlendiricinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

  Kuru bölgelere özel ürünler

  Dr. Scholl Topuk Çatlağı Kremi:

  Kuru ve çatlamış topuk cildi için özel olarak yoğunlaştırılmış ürün son derece hızlı etkiye sahip. Yedi gün içinde cildi onarı yor, üç gün içinde sonuçları görülüyor ve rahatsızlığı gideriyor. Çatlayan cildi enfeksiyona karşı da koruyan ürün, dermatolojik olarak test edilmiş ve alerjiye neden olmuyor. Dr. Scholl Topuk Çatlağı Kremi şeker hastaları ve hassas ciltler için uygun.

  Babor Feetness Serisi:
  Babor’un ayak bakımı için geliştirdiği yeni Feetness serisinde yer alan ürünlerde temel içerik maddesi olarak okaliptüs yağı ve selvi yağı kullanılmış. Bu yağların en önemli özelliği kan dolaşımını hızlandırması ve cildin yenilenmesini tetiklemesi. Serideki Babor Refreshing Bath, ayakları ferahlatırken, Feetness Vitalizing Cream & Mask nasırları önlüyor, Babor Hand & Feet Sugar Peeling ise ölü derinin atılmasına yardımcı oluyor.

  M. Asam Ayak Bakım Kremi:
  Sadece eczanelerde bulabileceğiniz M.Asam FubPflege - Ayak Bakım Kremi, ayaklara, hem canlandırıcı ve nemlendirici bir bakım yapıyor hem de varislerin oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor. İçeriğindeki üzüm çekirdeği ekstresi ile damar hasarlarına karşı koruma sağlarken, damar çeperinin de güçlü olmasını destekliyor.

  Fonex Vazelin:
  Provitamin B5 içeren Fonex Vazelin, nemini kaybeden ellerinizin ve ayaklarınızın daha sağlıklı, canlı, bakımlı ve yumuşak olmasını yardımcı olan, oldukça etkili bir ürün.
 2. Zarafet
  Üye

  Ayak bakımı kişisel hijyenin en önemli parçalarından biridir. Bütün gün ayaklarımızın üzerinde durduğumuz düşünülürse ayak sağlığının da genel anlamda ne kadar önemli olduğu tartışılmaz. Evde uygulayacağımız ayak bakımı için, öncelikle hijyen bunun için ayaklarımızı her gün ılık suyla yıkayalım. Yoğun nemlendiriciler kullanalım. Ve düzenli bir şekilde topuklarımızı ponza taşı kullanalım.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kadınlar için ne kadar yüz bakımı önemli ise el ve ayaklara olan bakımlarda o kadar önem teşkil etmektedir. insanlar ayaklarını güzelleştirmek için denemedikleri yol kalmıyor. örneğin sürekli olarak kremler sürüyorlar ve olmazsa ayaklarını kısa yolda estetik yaparak güzelleştiriyorlar.
+ Yorum Gönder


dünyanın en güzel ayakları,  dünyanın en güzel ayakları böyle oluyor,  en guzel youtuberların ayakları