+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kreatin Nedir Kreatin Yüksekliği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kreatin Nedir Kreatin Yüksekliği
  Kreatin hakkında bilgi

  Hemen bana kreatin hakkında bir kaç bilgi verir misiniz arkadaşlar.

  Karaciğerde arginin, methionin ve glisin aminoasitlerinden sentez edil-mektedir. Normal ağırlıktaki bir insan vücudunda 120 gr kreatin bulunur. Kreatin, vücutta enerji dağıtımında gö-revli olan kreatin fosfata dönüşür ve kısa süreli yoğun egzersizler sonucu oluşan laktik asite karşı tampon görevi yaparak kasların çalışmasını kolaylaştı rır. İnsan aslarının kabul edebileceği kreatin 150-160 mmol/kg kuru ağırlık ile sınırlıdır. Dolayısıyla fazlanın yararı olmadığı gibi 40 gr üzerinde alındığında karaciğer ve böbrek hasarına yol aça bilmektedir.

  Kreatin Fosfat

  Kas hücreleri içerisinde . bulunan enerji depolarıdır.

  Kreatin Fosfokinase Reaksiyonu

  Bu reaksiyonda kreatin fosfat (CP) çözülüp dağılır ve fosfor grupları adensintri fos fat asidi (ATP) üzerinden yeni baştan senteze uğrarlar.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Kreatin sporcular için iddeal bir besin türüdür ve hemen hemen tüm kırmızı et çeşitlerinde vardır ve sporcular vücutlarının gelişmesi için bunu sürekli alırlar vitamin niyetine
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kreatin kasların çalışması ile yani metabolik çalışmaları sonucu oluşan son üründür. eğer kasların çalışmasında bir yavaşlama olursa bu da vücuttaki kreatin sayısında azalmaya neden olur eğer kasların çalışmaları hızlanırsa insanların vücutlarında bulunan kreatin sayısında yükselme meydana gelmektedir.
+ Yorum Gönder